PAYLAŞ

Anadolu Kavağı Hakkında Bilgi

Anadolu Kavağı, İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan bir mahalledir. Anadolu Kavağı’nı ön plana çıkaran en belirgin özellik, tarihi misyonunun yanında, turistik bir balıkçı kasabası olmasıdır. Yoros kalesi olarak bilinen ve Doğu Roma döneminden kalan kale, turizm açısından önemli bir yere sahiptir.

Özellikle bulunan balıkçı restoranları, önemini arttırmakta ve nüfususun kat kat fazlası misafire ev sahipliği yapmasını sağlamaktadır. Boğaz manzarası eşliğinde kahvaltı yapmak ya da yemek ziyafeti çekmek isteyenlerin uğrak noktasıdır. Dileyen ziyaretçiler, enfes boğaz manzarası eşliğinde çaylarını yudumlayabilir ve eşsiz manzaranın keyfini çıkartabilirler.

Anadolu Kavağı Kahvaltı Yerleri

Anadolu Kavağı’nda kahvaltı etmek ya da güzel bir balık yemek isteyenlerin ilk tercihleri arasında, Yosun Restoran gelmektedir. Balıktan midyeye, kalamardan çeşitleri deniz ürünlerine kadar zengin bir mutfak ile bu mekanda karşılaşmak mümkündür. Eşsiz manzarası ve enfes tatları ile ön plana çıkan bir diğer mekanda, Çam Vadisi Kafe’dir. Değişik seçenekler eşliğinde boğaza karşı kahvaltınızı yapabileceğiniz görülmesi gereken bir yerdir. Bahsedilen mekanlar dışında, Yoros Kalesi’ne çıkarken bir çok kafe ve restorana rastlama mümkündür.

Anadolu Kavağı Resimleri

Anadolu Kavağı Nerede?

Anadolu Kavağı İstanbul İli Beykoz İlçesinde bulunmaktadır. Beykoz ilçesine bağlı olan küçük, şirin, sessiz, sakin bir balıkçı kasabasıdır.

Anadolu Kavağı Nasıl Gidilir?

Şehir hatları vapur seferleri ya da belediye otobüsleri aracılığı ile Anadolu Kavağı’na ulaşmak mümkündür. Ulaşım için belediyeye ait olan ve Üsküdar’dan kalkan Çavuşbaşı-Üsküdar veya Şenevler-Üsküdar otobüsleri kullanılabilir. Bu ulaşım şeklinin kullanılması halinde, Kavacık Dörtyol kavşağında inmek ve Kavacık Anadolu Kavağı otobüsüne binmek gerekmektedir.

Otobüs hatlarının haricinde, Sarıyer’den kalkan şehir hatları motorları da kullanılmaktadır. Dileyenler belli dönemlerde düzenlenen özel gezisi seferleri ile ulaşımı da tercih edebilirler.

Anadolu Kavağı Ulaşım Haritası

Sizlerde Anadolu Kavağı gezilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerler yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here