PAYLAŞ

Dünyanın 5.inci, Avrupa’nın 2.inci büyüklüğünde akvaryumu Antalya’nın.İki yıl önce büyüklüğüyle göz kamaştırarak açılan akvaryumu,5 milyon litrelik ana tank kapasitesiyle dünyanın 5. büyük akvaryumu oldu.8 ayda inşaatını tamamlanmıştı.Akvaryuma tamı tamına 85 milyon TL bütçe ayrılmıştı.

Akvaryum 15 bin metrekarelik bir kapalı alanda bulunuyor.131 metre uzunluk ve 3 metre genişliğiyle Avrupa’nın en uzun tüneline sahip akvaryumda,on binlerce balık türü, deniz canlısı, deniz anası gibi bir sürü canlı barınıyor.Artık canlılar ortama alıştı ve yavrulamaya başladı bile.Bugüne kadar 12 köpekbalığı ve  23 kartal vatoz dünyaya geldi.

Bu büyük akvaryum hakkında daha detaylı bilgiler için Antalya Akvaryum yazımızı inceleyebilir ve ulaşım, hakkında bilgi, resim, tanıtım videoları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

antalya akvaryum 3

 

Küçük-büyük bir çok ziyaretçiyle buluşan akvaryumda herşey mevcut,5 D sinema salonu,1000 metrekarelik özel sualtı dünyası konsepti,çocuk oyun ve eğlence alanı,sergi alanı,restoran,kafe,fastfood,dalgıçlık okulu,sualtı dekorasyonunu dünyaca ünlü İtalyan heykeltraş Benedetti’nin yaptığı akvaryumda, balıkalra dokunma havuzu gibi birçok aktivite mevcut.Hem kendiniz eğlenin,hemde çocuklarınız eğlensin.

Yeni deneyimler burada sizi bekliyor olacak!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here