Son Yazılar
23 Ekim 2016 Pazar

Edirne Kent Ormanı Nerede, Nasıl Gidilir ve Kahvaltı

19 Ocak 2016 Salı, 14:28

Edirne Kent Ormanı Hakkında Bilgi

Edirne’nin göz nuru olmayı başaran Edirne Kent Ormanı, pek çok Edirnelilerin yanı sıra farklı şehirlerde ki kişilerinde ziyaret etmiş oldukları yerler arasında bulunuyor. Yeşil alanı ve tertemiz ormanları ile çevrili olan Edirne Kent Ormanı, Edirne merkeze yaklaşık olarak 2km uzaklıkta bulunuyor. Meriç Nehri kıyısında yer alan güzellik harikası yerde bundan böyle sizlerde sevdikleriniz ile beraber güzel zamanlar geçirmeye de başlamış bulunacaksınız.

Orman içerisinde birde farklı özelliğe sahip olan ağaçlar bulunuyor. Bu ağaçların içerisinde ise armut, muşmula, meyveli karağaç gibi ağaçların olduğunu da söyleyebiliriz. Edirne Kent Ormanını ziyaret eden kişiler temiz hava güzel yeşillik alanlarını görmesinin yanı sıra aynı zamanda da Hazır Mangal Keyfi, Market Hizmeti, Kasap reyonu, eğlence alanları ve hazır piknik alanlarından yararlanabilecek ve gününüzü de bundan böyle Edirne Kent Ormanı sayesinde daha eğlenceli bir şekilde geçirebilme şansına sahip olacaksınız. Özellikle çocukların oynayabilecekleri pek çok eğlence oyunlarının da Edirne Kent Ormanı içerisinde bulunuyor olması büyükleri mutlu ettiği kadar küçükleri de neşelendirmeyi en iyi şekilde başarıyor.

Edirne Kent Ormanı Kahvaltı

Ülkemizde ki pek çok kişi yeşilliğin ve temiz havanın ana merkezi olan Edirne’nin Edirne Kent Ormanına giderek pikniğin yanı sıra sabah kahvaltılarından da yararlanabiliyor. Kuş sütü eksik diyebileceğiniz ve kahvaltınızda da her çeşidi bulabileceğiniz binbir çeşitlerin kahvaltı salonları içerisinde bulunduğunu da söyleyebiliriz.

Edirne Kent Ormanı Resimleri

Edirne Kent Ormanı Nerede ve Nasıl Gidilir

Edirne ilimiz de yer alan ve herkesin kısa zaman içerisinde en çok görmek istediği nadide yerler arasında bulunuyor. Ormanın tam adresini vermek gerekirsek Karaağaç Mahallesi Lozan Caddesi No: 10 da bulunuyor. Buna göre Edirne’nin tam olarak merkez kısmında yer alan ormana ziyaretlerinizi yaparken hiçbir şekilde ulaşım yönünden bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Kent ormanına gitmek için mutlaka Edirne- karağaç yolunu kullanmanız gerekiyor.

Üstelik Türkiye’mizin pek çok şehrinden de Edirne’ye otobüs seferleri olduğundan dolayı istediğiniz her an gönül rahatlığı ile sıkıntısız bir şekilde Edirne Kent Ormanı ziyaretlerinizi de yapabilme şansına sahip olacaksınız.

Edirne Kent Ormanı Ulaşım Haritası

Edirne Kent Ormanı İletişim ve Telefon Bilgileri

Edirne Kent Ormanı Adres : Karaağaç Mah. Lozan Cad. No:10 Merkez – Edirne
Edirne Kent Ormanı Telefon : 0530 016 5757

Ayrıca Edirne hakkında olan ve gezileriniz için bir liste bulunduran Edirne Gezilecek Yerler yazımızı inceleyebilir ve Kayseri gezilerinizde, gezi listenize yeni yerler ekleyebilirsiniz.

Sizlerde Edirne Kent Ormanı gezilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerler yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir