Son Yazılar
26 Ekim 2016 Çarşamba

İstanbul’da Lunaparklar ve Eğlence Merkezleri

14 Mart 2016 Pazartesi, 18:37

İstanbul’da yer alan ve çocuğunuz ile ziyaret edebileceğiniz harika oyun parklarını ve görülmesi gereken yerleri sizler için araştırdık ve listeledik. Sizlerde okuldan sonra veya tatil günlerinde çocuklarınızı alıp ufak bir eğlence için bu parklara götürebilir ve onun oyun dünyasından keyif alışını seyredebilirsiniz.

Ülkemizde, özellik ile son zamanlarda gelişen sosyal alanlar çocuklarımızın gerek arkadaş edinmeleri ve sosyalleşmeleri gerek ise birazda olsa enerjilerini atmaları adına tasarlanmış alanlardır.Bu alanların son yıllarda geliştirilmiş olması da çocuklar için son derece eğlenceli ve eğitici alanlar sağlamaktadır.Dünyada ve ülkemizde tema parkların sayısında artış yaşanmakta.İstanbul dışında bir çok ilimizde tema park yapımları hız kazandı.Ankarada ve Eskişehir gibi illerimizde oldukça büyük tema parklar bulunuyor.Diğer illerimizde de bulunan tema parklar ile çocuğunuz ile güzel vakit geçirebilirsiniz.

Günümüz teknolojisinin çocuklarımızı evlere ve bilgisayar başına kitlemesi veya sürekli ellerindeki telefonlar ile oynuyor olması sizleri artık bıktırdı ise ve sizde çocuğunuzun bu harika tema parklarda eğlenebildiğini görmek istiyorsanız, sizler için listelediğimiz tema parkları ve lunaparkları gönül rahatlığı ile ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

İstanbul’da Çocuklar İçin Tema Parklar

Vialand

Vialand

Yaklaşık olarak 100 futbol sahası büyüklüğünde bir alana kurulu olan Vialand, içerisinde hem oyun alanı hem alışveriş alanlarını içerisinde bulunduruyor. Bu muhteşem alanın içerisinde aynı zamanda çeşitli göletler, gösteri ve konser alanları da yer alıyor. Park 2013 yılında Recep Tayip Erdoğan tarafından resmen açılmış olup çok ciddi oranda ilgi görmüştür. İstanbul’da Eyüp bölgesinde yer alan parkı ziyaret ederek çok hoş zaman geçirebileceğinizi düşünüyoruz.Daha detaylı bilgi için Vialand yazımızı inceleyebilirsiniz.

Miniatürk

miniatürk parkı

Türkiye’nin mini parkı olan Miniatürk’ün içerisinde ülkemizde yer alan önemli yapıların tümün görebilirsiniz. Bu alana yayılan tüm yapıt maketleri ufak boyutlarda fakat aslına tam anlamı ile uygundur. Park özellik ile çocuklara ülkenin önemli yapıtlarını göstermek adına da sık sık ziyaret edilmektedir. Park, Sütlüce’de Haliç kıyısında yer almaktadır.Daha detaylı bilgi için Miniatürk yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kidzmondo

KidzMondo

İlginç bir konsepte sahip olan bu parkın girişini gerçek bir uçak kokpiti oluşturuyor. Bu kokpitten çocuklar yapay şehre giriyorlar. Adeta çocuklara adanmış minyatür bir yaşam alanı düşünün, işte burası tam da düşündüğünüz yer. Çocuklar bu şehirde çalışıp para kazanıyor ve bu para ile geçimlerini sağlıyorlar. Yaklaşık olarak 40 farklı mesleğin uygulanabileceği bu alan çocukları adeta gerçek yaşama hazırlıyor. Çocuklara bu harika şehirde 150 adet eğitimli görevli eşlik ediyorlar. Çocuklar maaşlarını alıyor, yaşamlarını kazanıyorlar. 4-14 yaş grubu için son derece hoş olan bu alan ise Trump alışveriş merkezinin içerisinde yer alıyor. Park, pazartesi günleri dışında her gün ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır.Daha detaylı bilgi için Kidzmondo yazımızı inceleyebilirsiniz.

KidZania

KidZania

Gerçek dünyadan bir gün yaşatabilirsiniz çocuğunuza. Gerek mesleği ile gerek sosyal aktiviteleri ile tüm hayatı bu parkta çocuğunuza öğretebilirsiniz. Adeta gerçek bir şehri andıran ve meksikalı bir yatırımcı tarafından 14 farklı ülkede açılan bu park çocuklara çeşitli meslek deneyimleri kazandırırken aynı zamanda da oyun alanı sunuyor. Çocuklar parka girip bir meslek seçiyor ve bütün gün yapay şehir içerisinde bu meslek ile alakalı çalışmalar yapıyorlar.Daha detaylı bilgi için KidZania yazımızı inceleyebilirsiniz.

Jurassic Land

Jurassic Land

Forum İstanbul’da yer alan bu park sizi dinazorların yaşadığı devire götürüyor. Bu parka girdiğiniz andan itibaren yüz yıllar öncesine bir seyahate çıkıyorsunuz ve dev hayvan dinazorlar ile ilginç bir serüven yaşıyorsunuz.Daha detaylı bilgi için Jurassic Land yazımızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum

Su altı dünyasında bir gün geçirmeye ne dersiniz? Çocuğunuz balıklara hayransa onu bu akvaryuma getirebilir ve güzel bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz. Akvaryum, İstanbul Florya’da yer almaktadır ve hafta içi ile hafta sonu her gün ziyaretçilerine açıktır.Daha detaylı bilgi için İstanbul Akvaryum yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bayrampaşa Akvaryum

bayrampaşa akvaryum

Forum İstanbul içerisinde yer alan akvaryumun içerisinde 15.000’in üzerinde deniz canlısı yer almaktadır. Dalgıçlar zaman zaman çeşitli gösteriler yapmakta ve ziyaretçilerine ufak bir alışveriş yapma imkanı sunmaktadır.Daha detaylı bilgi için Bayrampaşa Akvaryum yazımızı inceleyebilirsiniz

Viaport Lunapark

Viaport Lunapark

Her yaştan bireyin eğlenebileceği lunaparkın içerisindeki çeşitli oyun alanları vardır Çarpışan arabalarda çocuklarınız eğlenirken Roket’te sizde kendi limitlerinizi zorlayabilirsiniz.Daha detaylı bilgi için Viaport Avm ve Lunapark yazımızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul Dolphinarium

Dolphinarium

Dolphinarium, sizlere denizde yaşayan memeli hayvanların eşsiz yaşantısını görme ve tanıma imkanı sunmakta olan harika bir deniz ülkesi de denebilir. Dolphinarium, 2008 yılının sonlarına doğru ziyaretçilerine kapısını açmıştır.Daha detaylı bilgi için Yunus Gösteri Merkezi yazımızı inceleyebilirsiniz.

BaBaLu Eğlence Parkı

babalu

Bu parkta çocuklarınız ile harika vakit geçirebilirsiniz. Çocukların enerjilerini harcamaları ve güzel arkadaşlıklar edinmeleri için kurulan bu harika park çeşitli oyun alanları ile çocuğunuz muhteşem bir gün geçirebilir.Daha detaylı bilgi için BaBaLu Eğlence Parkı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Viasea Tema Park

Viasea Tema Park

Anadolu yakasında bulunan Viasea Tema Park, İstanbul’da hızlı trenin keyfini çıkarabileceğiniz başka bir tema park.Avrupa’nın en hızlı trenleri arasında yer alan Red Fire ile eğlenceyi dorukta yaşayacaksınız.Detaylı bilgi Viasea Tema Park yazımızda.

Tema park ve eğlence merkezileri yazımızın sonuna gelirken listeye ek olarak aşağıda yer alan iki tema parkı için detaylarını sitemizden inceleyebilirsiniz;

Sizlerde İstabul’da gittiğiniz lunapark ve eğlence merkezilerini yazımıza yorum yaparak tecrübelerinizi ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir