Son Yazılar
25 Ekim 2016 Salı

Japon Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir ve Hakkında Bilgi

13 Kasım 2015 Cuma, 12:49

İki ülke arasında kültürel iletişimin gelişmesi için yapılan çalışmalar ile ülke halkları kardeşlik, sevgi ve saygı duygularını geliştirdiler.Bu çalışmalar ile 2003 yılı Japonya’da Türk yılı ilan edildi.Bugün halen her iki ülke arasında kültürel paylaşımlar devam etmekte.

Japon Bahçesi Hakkında Bilgi

Japonya’da 2003 yılının Türk yılı ilan edilmesinin dışında Shimonoseki kenti ile İstanbul’un kardeş şehir olması ile İstanbul, Baltalimanı’nda bir Japon Bahçesi oluşturuldu.Japon bahçelerinde kullanılan bitkiler ve tasarımlar burada da kullanılmış.Bahçede köprüler, şelaleler ve gölet ile Japon bahçe tasarımı yansıtılmış.4850 ağaç ve bitki kullanılan Japon Bahçesi görülmeye değer bir doğal güzellik sunuyor.

Japon Bahçesi Resimleri

Japon Bahçesi Nerede

Japon Bahçesi , İstanbul’un Sarıyer ilçesinde Baltalimanı’nda bulunmaktadır.Detaylar aşağıdaki ulaşım haritasında yer almaktadır.

Japon Bahçesi’ne Nasıl Gidilir

4.Levent’ten Baltalimanı minibüslerine binerek son durakta inebilirsiniz.
Taksim’den kalkan otobüslere binerek Baltalimanı Hastanesinde inebilirsiniz..(40 Rumelifeneri-Garipçe-Taksim, 40 T İstinye Dereiçi-Taksim, 42T Bahçeköy-Taksim)
Kabataş’tan kalkan otobüslere binerek Baltalimanı Hastanesinde inebilirsiniz. (22 İstinye Dereiçi-Kabataş, 22 RE Fatih Sultan-Kabataş, 25E
Sarıyer-Kabataş)

Japon Bahçesi Ziyaret Saatleri

Baltalimanı Japon Bahçesi her gün saat 19:00’a kadar açık.

Japon Bahçesi Ulaşım Haritası

Sizlerde Baltalimanı Japon Bahçesi gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir