Son Yazılar
23 Ekim 2016 Pazar

Pelit Çikolata Müzesi

09 Mart 2016 Çarşamba, 14:31

Pelit Çikolata Müzesi Hakkında Bilgi

Çikolatayı kim sevmez ki? Peki, kendinizi çikolatadan bir köyün içerisinde hayal edin desem veya çikolata akan şelaleler desem? Evet, doğru duydunuz Pelit Çikolata Müzesinde bunların hepsi mümkün. Müzenin içerisinde adeta çikolatadan bir dünya bulabilirsiniz. Çikolata severler buraya bayılacak! Pelit’in çikolata severler için özen ile tasarladığı bu müze hem çocuklar hemde yetişkinlere devamlı kapılarını açıyor. İçeride çikolatadan yapılmış köyler, öneli kişilerin heykelleri, çikolata çeşmeleri gibi birçok yapı ile karşılaşıyorsunuz. Bu yapıların tek özellikleri tamamen çikolatadan yapılmış olmaları. İmalat alanının üzerinde bir cam tüpün içerisinden tüm imalatı izleyebiliyor ve aynı zamanda da Pelit’e ait bir takım eski üretim malzemelerini görebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu kocaman çikolata rüyasının içerisinde mini mutfaklarda yer almaktadır. Bu mini mutfaklar çocuklara pastacılığı öğretmek veya en azından bir fikir edinmelerini sağlamak adına kurulmuştur. Bu şekilde çocuklar workshoplara katılarak burada pasta yapımını öğrenebiliyorlar. Aynı zamanda müzeyi gezerken tamamen çikolatadan yapılmış ola heykellerin de ilginizi çekmemeleri mümkün değildir.

Pelit Çikolata Müzesi Giriş Ücreti

Müze girişlerinde 5 yaş ve altı çocuklar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 5 yaşını aşmış çocuklar ve bireyler için ise giriş ücreti kişi başı 20 TL olarak belirlenmiştir.

Pelit Çikolata Müzesi Ziyaret Saatleri

Müzeyi haftanın her günü 10:00 ile 16:00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.

Pelit Çikolata Müzesi Resimleri

Pelit Çikolata Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Müze, Pelit’in İstanbul Esenyurt’ta yer alan 25.000 metre karelik alanına kurulmuştur.  Müzeye aracınız ile veya toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Esenyurt otobüs seferlerine oturduğunuz bölgeden gerek aktarmalı gerekse direkt olarak binebilir ve müzeye ulaşabilirsiniz.

Pelit Çikolata Müzesi Haritası

Sizlerde Pelit Çikolata Müzesi gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

Yorum

  1. samet öz

    27 Ağustos 2016 at 10:18 pm

    tadına bakabiliyormuyuz herseyin önemli olan bu 😀

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir