Son Yazılar
26 Ekim 2016 Çarşamba

Viasea Tema Park

16 Nisan 2016 Cumartesi, 15:11

Viasea Tema Park Hakkında Bilgi

Viasea Tema Park, çocuklar için açıldı. Bir alışveriş merkezi bünyesinde açılan parkın içerisinde çocuklar için bin bir çeşit oyun alanı yer alıyor. Yeni açılan bu parkta, çocuklarınız oyun oynarken sizler de alışveriş yapabilirsiniz. Aslında park sadece çocuklara değil aynı zamanda da yetişkinlere hitap ediyor. Birçok farklı aletler ile geçmiş dönemlerde karşımıza çıkan ViaPort şimdi de bu tema parkı bünyesine katarak daha da büyüyor.

Son derece titiz bir şekilde önlemlerin alındığı ve Dünya standartlarına göre düzenlenen bu parkın içerisinde Avrupa’nın en hızlı beşinci Roller Coaster’ı yani hızlı treni yer alıyor. Sizlerde heyecan dolu bir gün yaşamak isterseniz bu parkı ziyaret edebilirsiniz. Parkın içerisinde 35 farklı eğlence ünitesi bulunuyor. Çeşitli hızlı trenler ise en çok ilgi gören üniteler oluyor. Adrenalin dolu bu parkta eğelence kesinlik ile garantileniyor. Hızlı trenlerden bir tanesi büyük diğer ise küçük olarak tasarlanmış. Park, adeta cesaretimizi sınıyor da diyebiliriz. Uzun zamandır ülkemizde bu denli gösterişli ve büyük bir parkın bulunmaması, adrenalin tutkunlarını oldukça heyecanlandıracak gibi görünüyor. Bu parkın içerisinde sizlerde adeta bir çocuk olacak ve eğlenceye doyamayacaksınız.

Viasa Tema Park Krokisi

Parkın içerisinde oyun alanlarının yanı sıra çeşitli üniteler de bulunabiliyor. Bu ünitelerde kayıp çocuk, kayıp eşya, aile ünitesi, toplanma yeri gibi bölümler yer alıyor. Aynı zamanda çeşitli yeme ve içme alanları da bu ünitelere eşlik ediyor. Sizlerde son derece adrenalin ve eğlence dolu bir gün geçirmek için bu parkı ziyaret edebilir ve farklı maceralara atılabilirsiniz. Parkın çeşitli kuralları da bulunuyor. Özellik ile yakın geçmişte ameliyat olmuş olan bir birey, hamileler, kalp problemi olanlar, boyun veya omurga sorunu yaşayanlar veya engelliler parkın içerisinde yer alan herhangi bir üründen faydalanamıyorlar. Aynı zamanda sigara veya yiyecek içecek ile de ürünleri kullanmanız mümkün olmuyor.

Viasea Tema Park Resimleri

Viasea Tema Park İçinde Neler Var?

Parkın içerisinde yazımızın başında da belirttiğimiz üzere Avrupa’nın en hızlı beşinci eğlence treni yer alıyor. Aynı zamanda bir küçük bir de büyük olmak üzere iki tren bulunuyor. Parkın içerisindeki en hızlı tren Red Fire olarak adlandırılmış ve yalaşık olarak 55 metre yükselikte bir seyahat sunuyor size. Tren, bir saatte tam olarak 630 kişi taşıyabiliyor. Bir trenin yolcu kapasitesi 12 kişi olarak ayarlanmış ve bu trenler saatte 110 kilometrelik bir hız ile ilerliyorlar. Parkın içerisinde trenlerin yanı sıra çeşitli eğlence alanları yer alıyor. Bunların haricinde kayıp çocuk ünitesi, kayıp eşya ünitesi, adrenalin ünitesi, çocuk wc ve yetişkin wc üniteleri, revir, sigara içeme alanı ve mescid yer alıyor.

Parkın içerisinde evcil hayvana izin verilmiyor. Aynı zamanda trene binmek istemeyen bireyler için Formula yarış alanından ahtapotun kollarında uçmaya kadar birçok farklı eğlence imkanı da sizlere sunuluyor.

Viasea Tema Park Giriş Ücreti

Parkın giriş ücreti 5 TL olarak belirlenmiştir. Fakat ne yazık ki bu ücrete içeride bulunan hiç bir ürünü kullanmak dahil değildir. Dilerseniz günlük sınırsız kart alabilir ve her ürünü dilediğiniz kadar tüm gün boyunca kullanabilirsiniz. Bu kartın ücreti açılış dönemi için 74 TL, normal dönemler için ise 84 TL olarak belirlenmiştir. Bunun haricinde şayet bir sınırsız kart almaz iseniz hem giriş ücreti hemde her ürün için ayrı ücretler ödemeniz gerecektir. Bu ödemeler için parkın içerisinde bir gişe bulunmaktadır. İçerideki ürünlerin tek kullanımlık fiyatları:

Red Fire: 25 TL, Ballance: 10 TL, Air Racer: 10 TL, Formula Marina (5 dakika): 10 TL, Jelly Fish: 5 TL, Family Coaster: 15 TL, Octopus: 7  TL, Sea Storm: 7 TL, Orca: 5 TL, Pearl Wheel: 5 TL, Red Baron:  5 TL, Clown Fish: 7 TL, Eight: 7 TL, Spin Bumper: 7 TL, Merry Go: 5 TL, Pic A Boo: 5 TL, Juniour Ship: 5 TL olarak belirlenmiştir. Sınırsız günlük kart almaz iseniz giriş ücretinin yanı sıra her kullanım için bu ücretleri ödemeniz gerekecektir.Güncel fiyatlarda değişiklik olabilir.Fiyatları Viasea internet sitesinden güncel olarak görebilisiniz.

Viasea Tema Park Kampanya

Viasea Tema Park biletlerini Eglenje.com sitesi üzerinden çocuk 39 TL ve yetişkin 45 TL’ye bilet alabilirsiniz.Eglenje.com üzerinden alınan biletleri yıl sonuna kadar istediğiniz bir günde kullanabilirsiniz.

Eglenje Viasea

Viasea Tema Park Nerede ve Nasıl Gidilir?

Viasea Tema Park, İstanbul Tuzla’da bulunan Viaport adlı alışveriş merkezinin bünyesinde açılmıştır. Dilerseniz özel aracınız ile gidebilir ve arabanızı alışveriş merkezinin otoparkına park edebilirsiniz. Dilerseniz de çeşitli otobüs ve minibüsler ile parka ulaşımı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda alışveriş merkezinin belirli zamanlarda Anadolu yakasındaki bazı semtlerden geçen servisleri de mevcut olduğundan dolayı parka kolaylık ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım açısından tek problem parkın, şehre biraz uzak olmasıdır. Genellik ile Anadolu yakası sakinleri bu bölgeyi çok daha sık ziyaret etmektedirler.

Viasea Tema Park Haritası

İstanbul’da bulunan diğer tema parklar için İstanbul’daki Tema Parklar yazımızı inceleyebilirsiniz.Ayrıca İstanbul gezileriniz için İstanbul’da Gezilecek Yerler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İstanbul’da Lunaparklar ve Eğlence Merkezleri Gezilecek Yerler

Sizlerde Viasea Tema Park gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir