İş hayatının yoğun temposundan kurtulmak için bazen yılda bir kez tatil yapmak yeterli olmayabiliyor. Malum hafta sonları da şehirden uzaklaşmak için kimi zaman yeterli değil. Biz de bunun için 2015 yılının resmi tatillerini değerlendirmek isteyenlere özel birkaç seyahat tavsiyesi verelim istedik.

23 Nisan 4 günlük bir tatil imkanı olabilir

23 Nisan, bu sene Perşembe gününe den geliyor ve yıllık izninizden de 1 gün alabilirseniz 4 günlük bir seyahate çıkmak mümkün. İstanbul’a yakın olanlar bütçelerini de göz önünde bulundurarak Şile ve Ağva taraflarında bu 4 günü değerlendirebilir. Bunun haricinde Şirince ya da İğneada yılın bu zamanları hem sakinlikleriyle, hem de bahara merhaba diyen o güzel yüzleriyle güzel bir seçim olabilir.

1 Mayıs, 3 gün tatil

1 Mayıs, bu sene Cuma gününe geliyor ve bu da 3 günlük bir tatil imkanı demek. Baharın iyiden iyiye gelmeye başlaması ile alternatif oldukça fazla. Ancak bu 3 günü güzel bir tatil yaparak geçirmek isteyenlerin ilk dikkat etmesi gereken şey; yurt içi ya da yurtdışında 1 mayıs kutlamalarının hareketli geçmediği yerleri tercih etmek olmalı.

19 Mayıs, hareket zamanı

23 Nisan’ı değerlendirmemiş olanlar 19 Mayıs’ı değerlendirebilir. 19 Mayıs, bu sene Salı gününe geliyor ve Pazartesi gününe alınacak izinle 4 günlük bir tatil yapmak mümkün. 19 Mayıs’a tavsiyemiz ise güzel bir Karadeniz turu ve nehirlerin oldukça hareketli olması nedeniyle rafting. Karadeniz uzak gelir diyenlerse Muğla’da Dalaman çayına ya da Antalya’daki alternatiflere göz atabilir.

Ramazan Bayramı 3.5 Gün

Bu sene dini bayramlarda tatil yapmak isteyenlerin tadı biraz kaçacak. Ramazan Bayramı’nın ilk günü 17 Temmuz ve Cuma gününe denk geliyor. Perşembe günü öğleden sonra yola çıkacak olanlar için 3.5 günlük bir boşluk var. Bayram için tavsiyemiz yurtdışı; zira bayram zamanı karayollarındaki binlerce acemi sürücünün yol açtığı kalabalık ve kaza riski göz ardı edilecek gibi değil.

Kurban Bayramı da hafta sonunda

Kurban Bayramı’nın ilk günü 24 Eylül Perşembe. Yani Arefe günü ile birlikte 4.5 günlük bir tatil imkanı var. Ramazan Bayramı’nda da olduğu gibi tavsiyemiz yine yurtdışı destinasyonlardan yana. Amsterdam, Roma, Barcelona gibi Avrupa kentleri ya da vize gerektirmeden gidilebilecek yerlerden birisi olan Belgrad tercih edilebilir.

29 Ekim’i de 4 güne tamamlamak mümkün

29 Ekim, bu sene Perşembe gününe denk geliyor ve 1 günlük izinle birlikte tatili 4 güne tamamlamak mümkün. Bu aralıkta tercihiniz Sonbahar’da ayrı bir güzelliğe sahip olan Gölyazı, Yeşilyurt ya da Safranbolu olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.