Avrupa’nın en güzel sahillerinden biri Hırvatistan sahili.

Hırvatistan sizlere eşsiz güzellikte sahil,deniz ve yemekler sunuyor.Hırvatistan, Avrupa ülkeleri arasında Nudist tatil yapısını benimseyen ilk ülke.Bu yüzden her sene 1 milyondan fazla Nudisti ağırlıyor.Birçok deniz feneriyle geceleri enfes görsel şölenler sunuyor.

Bu ülke gelişmiş bir ülke olmasına rağmen,tarihine oldukça saygı duyuyor ve tarihi eserlerine sahip çıkıyor.Yapılan kazılar sonucunda mağaralarda sayısız eşya ve taş devrine ait kalıntılar elde edilmiş.

Hırvat yemekleri Akdeniz ve İtalyan karışımıdır.Ülke özellikle şarabıyla ünlüdür ve toprakları üzüm bağı yetiştirmek için çok elverişlidir.

Hırvatistan, Akdeniz iklim özelliklerine sahip bir ülkedir.Yılda 2600 saat güneş gördüğü için Akdeniz’in en güneşli ülkelerinden biridir.Özellikle yazın ve ilkbaharda tatil için ideal bir bölge.

 

Hırvatistan

 

Cennet niteliğindeki Plitvice Gölleri Ulusal Parkı,dağları,Adriyatik denizi Hırvatistan‘ı görmeniz için yeterli nedenlerdir.

 

plitvice gölleri
Plitvice Gölleri Ulusal Parkı

 

Tatil seçiminizde önceliğiniz ekonomi ise burası tam size göre.Diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça makul fiyatlarda rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.