Afrika’da 4 ile 5 yıldızlı 240’ı aşkın otel projesi bulunuyor.
Son yıllarda otel yatırımları bir hayli yoğunlaşmış durumda.Afrika’da otel yatırımlarının yoğunlaştığı kıtalardan bir tanesi.
Son verilere göre,2013 yılında kıtadaki otel projeleri 270 iken,2014’te azalma kaydetti.Buna rağmen Afrika’ya yatırımcıların ilgisi büyüyor.

En yaygın otel zinciri ABD’nin Marriot otel grubu.Afrika,en büyük ilgiyi Marriot’tan görüyor.Afrikalı otel zinciri Protea’yı satın alan Marriott’un otel sayısı 116’ya,yatak sayısı ise 23 bine yükseldi.Marriot’un Afrika genelinde halen yapımı süren 7 yeni otel projesi de bulunuyor.

Kempinski de,Afrika yatırımlarına ağırlık veren uluslararası otel zincirleri arasında.Afrika genelinde 7 oteli bulunuyor.Son olarak ta,Ruanda’da işletmesini aldığı Hotel des Mille Collines’i,18 aylık bir yenilenme döneminden sonra hizmete açmayı planlıyor.Kempinski‘nin Gana‘da da yeni bir projesi bulunuyor.

Kanadalı Four Seasons‘da proje aşamasında 4 yeni oteli olan Afrika yatırımcıları arasında.

Afrika yatırımlarını genişletmeyi planlayan otel zincirleri arasında,Dubai merkezli Jumeriah da 2 yeni projeyle kendini gösteriyor.

ABD’li otel zinciri Ritz-Carlton‘da,kıtanın Akdeniz bölgesinde bulunan tatil ağırlıklı ülkesi Fas‘ta,5 yeni projesi bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.