Europ Assistance Gruppe’nin Ipsos Enstitüsü’nün anketine göre Almanya’da online seyahat tercihi artış gösterdi.
Enstitü araştırmasını Almanya,İspanya,Belçika,Avusturya,İtalya ve Fransa üzerinden 3 bin kişiyle anket yaptı.Anket neticesine göre geçen yıl online seyahat eylimi Almanya’da %55 iken,bu yıl %58’e yükseldi.

İnternet üzerinden direkt otellerin veya havayollarının sitesinden satın almayı tercih eden Almanların sayısı %10 artarak üçte bir oranına yükseldiği görüldü.

Tatilini tur operatörlerinden satın alan tatilci sayısı artış göstermeden %16 da kaldı.Seyahat acentelerinden alan tatilcilerin oranı geçen yıl % 33 iken,bu yıl %27’ye düştü.

Almanların destinasyon tercihleri,Avrupa destinasyonlarının %80’inden oluşuyor.Geçen yıl Almanya’yı tercih eden Almanların oranı %33 iken,bu yıl %28’e geriledi.Buna rağmen Almanya,ilk destinasyon olarak birinci sırada kaldı.Ankete göre Almanya’dan sonra,%12 ile İtalya,%8 ile İspanya,%7 ile Avusturya,%6 ile Fransa takip etti.

Tatil harcamaları için Avrupa genelinde 2313 euro miktar belirlendi ancak  Almanya’nın ortalaması Avrupayı geçerek 2397 euro ortalama miktar olarak belirlendi.

Almanların %69’u deniz-kum-güneş üçlüsünü tercih ederken,%20’si de kültür-seyahat tercih ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.