Ayvalık Gezilecek Yerler

Ayvalık mütevazi kimliği ile bilinen bir tatil yöresi olsa da, belki bu mütevaziliği sayesinde yıllar geçse de güzelliğinden bir şeyler kaybetmek şöyle dursun, daha da ilgi çeker hale gelmeye başlıyor.Ayvalık gezilecek yerler listesi ile ilçenin görülmesi gereken en güzel yerlerini sizler için listeledik.

Ayvalık’ta Görülmesi Gereken Yerler Listesi

Belki siz de bu yaz tatil planlarınızı Ayvalık için yaparsınız diye düşündük ve Ayvalık’ta mutlaka uğramanız gereken yerler için bir liste yaptık.

Kozak Yaylası

Ayvalık Kozak Yaylası

Balıkesir’den İzmir’e kadar uzanan bir çam denizi ve oksijen deposu. Kısacası gidip görülecek bir yerden ziyade, içine girilip cennetin yaşanacağı kocaman bir dünya.

Şeytan Sofrası

Ayvalık Şeytan Sofrası

Ayvalık gezilecek yerler listemizde bir başka yer Şeytan Sofrası.Soluk kesici bir manzarası olan tepe, Türkiye’nin en güzel günbatımı manzarasına sahip olarak bilinir. Tepeye bu adın verilmesinin nedeni ise bir rivayet sebebiyledir; şeytanın ayak izinin bu tepede olduğu söylenir.Devamını Okuyun

Sarımsaklı Plajı

Ayvalık Sarımsaklı Plajı

Ayvalık’ta denize girmek ve biraz da kalabalığa karışmak isterseniz Sarımsaklı Plajı sizin için en doğru tercihlerden birisi olacaktır.Devamını Okuyun

Cunda Adası

Ayvalık Cunda Adası

Ayvalık’ın adaları arasında tek yerleşim olan adadır ve o kadar özel bir mimarisi ve planı vardır ki; ada baştan başa bir açık hava müzesidir. Adaya adım attığınız andan itibaren burada yaşama planları kurup, tatilinizi uzatmak için bahaneler arayabilirsiniz.Devamını Okuyun

Agios Yannis Kilisesi

Ayvalık Agios Yannis Kilisesi

Aşıklar tepesinde bulunan tarihi kilise, oldukça ilginç mimarisi ile ilgi çeker. Bugünse, içerisinde oluşturulan kütüphane ile misafirlerini kitaplarını paylaşmak için davet etmektedir.

Cennet Ada Koyu

Cennet Koyu Cunda

Ayvalık gezilecek yerler listemizin diğer durağı Cunda adası.Cunda’da denize girmek isterseniz ve vaktiniz kısıtlı ise bunu en güzel yerde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bunun için rotanızı hemen Cennet Ada Koyu’na çevirebilirsiniz.

Ayvalık Adaları

Ayvalık Adaları

Ayvalık adalarında yerleşim olmasa da düzenlenen tekne turları ile adaları görebilirsiniz. Asıl güzellik; adalara yapılan bu yolculukta denize girebileceğiniz enfes güzellikteki koylar, berrak denizin altında tanık olabileceğiniz mercan resifleridir.

Ayvalık’ta gezilecek yerler yazımızın sonuna geldik.Sizlerde Ayvalıkta görülmesi ve gidilmesi gerektiğini düşündüğünüz yerleri yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz