Balıkesir Plajları

Balıkesir, Türkiye’de gerek Marmara, gerek Ege bölgesine kıyısı olmasıyla öne çıkan bir şehirdir. Köklü geçmişiyle ve günümüzdeki etkinlik imkanlarıyla ilgi gören şehir antik kentleri, doğal güzellikleri, adaları ve denizi ile adından söz ettirmektedir. Özellikle yaz aylarında Balıkesir plajları yerli ve yabancı turistlere unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatmaktadır.

Balıkesir gezilerinizde görülecek en güzel yerler için Balıkesir gezilecek yerler yazımıza mutlaka göz atın.

Sarımsaklı Plajı

Balıkesir Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı Plajı, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yer almaktadır. Türkiye’nin en uzun plajlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Sarımsaklı, halk plajı ve özel işletme şeklinde iki kısımdan oluşmaktadır. Eşsiz denizi ile turistlere keyifli bir gün geçirme imkanı sunan Sarımsaklı Plajı, oldukça berrak ve sığ yapılı deniziyle yüzme bilmeyen kişiler ve çocuklu aileler için de uygundur. Duş, soyunma kabini, tuvalet, şezlong ve şemsiye kiralama gibi hizmetlerin de bulunduğu plajda sevdikleriyle huzurlu bir gün geçirmek isteyen turistlere sınırsız bir şekilde hizmet verilmektedir. Detaylar Sarımsaklı Plajı yazımızda.

Altınova Plajı

Balıkesir Altınova Plajı

Altınova Plajı, Balıkesir Ayvalık’ın güneyinde yer almaktadır. Mavi bayrağa sahip olan plaj, genel olarak yörenin yazlıkçı aileleri ağırlamaktadır. Turistler tarafından da düzenli ve temiz olmasıyla ilgi gören plajda tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye kiralama gibi imkanlar bulunduğu gibi dileyen ziyaretçiler kendi malzemeleriyle de bölgeden yararlanabilmektedir. Sığ denizi ve kumlu plajıyla acemi yüzücüler ve çocuklarıyla gelen aileler için uygundur. Gündüz keyifli deniz etkinliklerinin yapıldığı Altınova Plajı, akşam saatlerinde de sahilde turistlere yürüyüş yapma imkanı sağlamaktadır.

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı, Balıkesir’de yeşil alanların arasında bulunmaktadır. İsmini altın sarısı kumlarından alan plaj 200 metre uzunluğa sahiptir. Bölgedeki emsallerinden daha ılık suyuyla ilgi gören Altınkum Plajı denizi sığ olduğu için ailelerin ve acemi yüzücülerin tercih ettiği bir yerdir. Plajda çeşitli deniz aktivitelerinin yapılmasının yanı sıra etrafındaki ormanlık alanlarda doğa gezileri ve piknik de yapılabilmektedir. Ayvalık’taki diğer plajlardan daha sakin bir atmosferi olan Altınkum Plajı, sevdikleriyle huzurlu bir gün geçirmek isteyenlere tüm imkanlarını sunmaktadır.

Ocaklar Halk Plajı

Ocaklar Halk Plajı, Balıkesir’in Erdek ilçesinde yer almaktadır. Mavi bayraklı plajlardan olan alanın uzunluğu 200, genişliği ise 40 metredir. Oldukça temiz bir görünüme sahip olan denizi genel olarak soğuktur. Sığ yapılı bu denizin kimi yerlerin de yosunlar da bulunmaktadır. Ancak plaj kumlu sahili ve etrafındaki yeşil alanlarıyla özellikle çocuklu aileler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Yüzme, güneşlenme, dinlenme ve çeşitli plaj ve açık hava sporlarının yapılabildiği Ocaklar Halk Plajı, gün içerisinde saat kısıtlaması olmadan ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilmektedir.

İğdeli Plajı

İğdeli Plajı, Balıkesir’de Edremit Körfezi’ne bakan bir bölgede yer almaktadır. Geçmiş yıllarda bulunduğu alanda bolca iğde ağacı olması nedeniyle bu isimle anılmaktadır. Daha çok yöre halkı tarafından bilinen İğdeli Plajı, genel olarak sakin ve sessiz bir atmosfere sahiptir. Denizi sığ olduğu için çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Ancak denizin girişindeki kayalıklar nedeniyle ziyaretçilere deniz ayakkabısı kullanmaları tavsiye edilmektedir. Plajda kafe ve restoranlar yer aldığı gibi duş, tuvalet, soyunma kabini gibi olanaklar da bulunmaktadır. 

Turanköy Plajı

Turanköy Plajı, Balıkesir’in Erdek ilçesinde yer almaktadır. Oldukça berrak denizi ve ince kumlu sahili ile turistlere keyifli bir tatil olanağı sunmaktadır. Denizin turkuaz rengi ise eşsiz güzelliğiyle göz doldurmaktadır. Turanköy Plajı’nda yüzme, güneşlenme, çeşitli plaj ve açık hava sporları yapılabilmektedir. Bölgede tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama gibi olanaklar da bulunmaktadır. Ayrıca plaj çevresinde turistlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kafe ve lokanta gibi işletmeler de hizmet vermektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz