PAYLAŞ

İnternet üzerinden bilet alım potansiyeli arttıkça sektöre giren firmalarda artıyor. Pazarın büyüklüğü ve gelecek vaad etmesi özellikle sektörde tecrübesi olanların online uçak bileti/ otobüs bileti satışına yönlendiriyor.

Bununla birlikte birçok firmada sektörün zorluğundan dolayı kepenk indiriyor. Aynı zamanda sektörün içinde paralel ek satış kanalları da sektörün büyüklüğünden ve kullanıcı ihtiyaçlarından dolayı oluşuyor. Örneğin artan hava yolu firma sayısı ile kullanıcıların ucuz uçak biletini bulması daha zor hale geliyor ve kullanıcılar , uçak bileti arama sitelerine yöneliyor. Bu yazımızda da uçak bileti arama paralelinde sektöre yeni giren biletci.com u sizlerle tanıştıracağız.

Biletci.com Uçak Bileti

Biletci.com ile Ucuz Uçak Bileti

Öncelikle alan adı açısından “biletci” sektöre bir adım önde girmiş. Kolay hatırlanabilir ismiyle ve sektöre uygunluğuyla isim açısından sektörde birinci sırada diyebiliriz. Aynı zamanda şirket Avrupa merkezli . Bildiğiniz üzere aynı sektörde hizmet veren yabancı menşeli şirketler yabancı alan adları ile sektöre giriş yapmışlardı.Biletci.com yetkilisinin verdiği bilgilere göre ; şirket Türkiye ulaşım pazarında yaklaşık iki yıllık bir arge çalışması var. Ve sektörü gayet yakından tanıdıklarını , uçak bileti / otobüs bileti arayan kullanıcıları memnun edeceklerini belirtiyor.

Şirketin şu andaki durumu ve gelecekteki planları da şu şekilde açıklıyor ;

Uçak bileti sektöründe ki inanılmaz fiyat değişikliği ve güncelliğinden ötürü kullanıcının en uygun uçak biletini kendi çabasıyla bulması neredeyse imkansız gerek hava yolu olsun gerekse turizm acentalarının web sitelerinden bilet ararken bir yerde ucuz uçak bileti bulduğunuzu düşünürken birkaç dakika sonra o bileti kaybetmiş olabiliyorsunuz. Bu halde biletci.com hava yolları ve turizm acentalarından fiyatları derleyerek aynı anda kullanıcıya sunmayı hedefliyor. Aynı zamanda yakın gelecekte diğer karşılaştırma sitelerinde olmayan bazı fonksiyonları da sistemimize ekleyeceğiz. Bununla birlikte yine yakın gelecekte kullanıcıya akıllı aramamızla , yol haritaları için en uygun uçak/ otobüs bileti varyasyonlarını sunacağız.
Biletci.com un sektördeki yakın gelecek hedefi ise şöyle :
2018 yılı sonunda Türkiye de online uçak bileti satışında ( yurtiçi ve yurtdışı ortalaması olarak ) %1 lik bir pazar payı hedefimiz bulunuyor.

Sektör her ne kadar acımazsız olursa olsun yurtdışı lokasyonlu bir şirketin pazara girmesini takdirle karşılıyoruz ve başarılar diliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here