Bitcoin ile Ödeme Kabul Eden Seyahat Firmaları

Bitcoin en popüler kripto para birimlerinin başında geliyor.Dünyada ve ülkemizde de bitcoin’e ilgi oldukça fazla.Bazı firmalar bitcoin ile ödeme almaya başladılar.Seyahat severlerin kullanabileceği ve bitcoin ile ödeme alan firmalar bulunuyor.

Seyahat Ederken Bitcoin Kullanmak

Dünyada bitcoin kabul eden firmaların sayısı her geçen gün artarken, sektör olarak seyahat kategorisinde yer alan firmalardan da ödeme olarak kripto para birimi kabul etmeye başlayanlar oldu.Geçen günlerde Japonya’da bir seyahat acentesi bitcoin ile ödeme kabul ettiğini açıklamıştı.

Halen ödeme olarak bitcoin veya kripto para kabul eden çok az sayıda firma bulunuyor.Havayolu, seyahat acenteleri, araç kiralama şirketleri gibi seyahat sektöründe hizmet veren ve ödeme olarak bitcoin ve kripto para birimlerini kabul eden şirketlerden bahsedeceğiz.

Seyahat Ederken Bitcoin Kullanmak

Bitcoin ile Uçak Bileti

Letonya merkezli havayolu firması olan airBaltic, ödeme olarak ilk bitcoin kabul eden ilk şirket konumunda.Firma internet sitesi üzerinden yapılan rezervasyonlarda düşük sınıf biletler için bitcoin ödemesi kabul ediyor.

Ödeme kabul eden bir diğer havayolu firması ise Polonya’dan LOT Airlines.Firma internet sitesi üzerinden satışlarda bitcoin kabul ediyor.

Kripto para birimi ile ödeme kabul edeceğini açıklayan bir başka firma ise Tokyo merkezli Peach oldu.Yine internet sitesi üzerinden ödeme kabul edeceğini bildirdiler.

Uçak bileti satın alabileceğiniz acentelerden olan CheapAir.com, 2013 yılından beri bitcoin ile ödeme kabul ediyor.

Bitcoin ile Konaklama

Bitcoin ile konaklama yapabileceğiniz online acentelerin sayısı yavaş yavaş artıyoru.Sektörün önemli acenteleri arasında yer alan, online uçak bileti ve otel rezervasyon sitesi Expedia, konaklama kısmında bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı.

Berlin merkezli olup, kısa süreli ev kiralama hizmetleri sunan 9flats.com, ödeme olarak bitcoin kabul ediyor.

Bitcoin ile Araç Kiralama

Seyahat edenlerin çokça tercih ettiği araç kiralama hizmetlerinde de artık kripto paralar ile ödeme yapabiliyoruz.Bu sayı şu an için sınırlı olsada ilerleyen zamanlarda artacağı kesin görünüyor.Geleceğin para birimleri arasında dijital para birimleri yer alıyor.

Yukarıda uçak bileti konusunda hizmet alabileceğiniz CheapAir.com sitesi üzerinden aynı zamanda bitcoin ile ödeme yaparak araç kiralama da yapabiliyorsunuz.

Listemizi bu şekilde bitiriyoruz ancak her geçen gün kripto para birimleri ile ödeme kabul eden firmaların ve hizmetlerin sayısı artıyor.Bu alanda gerçekleşecek yenilikleri yine bu yazımızdan güncelleme ile sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.