Bodrum’da Gezilecek Yerler

Bodrum denince akla özellikle yaz aylarında magazin programlarının, paparazzilerin haberleri gelir ilkin. Ancak eğer Bodrum’a bir kere gidecek olursanız Bodrum’un bundan çok daha fazlası olduğunu ve aslında bu kadar hızlı popüler olduğunu anlayabilirsiniz.Bodrum’da gezilecek yerler listesine göz atarken, Bodrum neden bu kadar hızlı popüler oldu siz karar verin.

Muğla gezilerinizde görülecek en güzel yerlerin bulunduğu Muğla’da gezilecek yerler yazımızı mutlaka inceleyin.

Bodrum gezilerinizde konaklama yapmayı planlayanlar için en güzel otelleri listelediğimiz En İyi Bodrum Otelleri yazımıza mutlaka göz atmalısınız.Ayrıca Bodrum gezileriniz için nerede yemek yemeli konulu yazımız olan Bodrum’da Ne Yenir yazımızı da incelemelisiniz.

Bodrum’da Görülmesi Gereken Yerler Listesi

Bodrum’da gezilecek yerler listemiz ile Bodrum’da yer alan ve mutlaka görülmesi gereken yerler bulunuyor.

Bodrum Kalesi / Sualtı Arkeolojik Müzesi

Bodrum Kalesi

1402’de Bodrum’u alan Rodos Şövalyeleri’nin yaptırdığı kale, günümüze kadar orijinalliğini çok iyi bir biçimde koruyarak gelmesiyle de ünlüdür. Ayrıca içerisinde yer alan Sualtı Arkeolojik Müzesi, Türkiye’de örneği ender bulunan ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisidir.Detaylar Bodrum Kalesi yazımızda.

Halikarnas Mozolesi

Bodrum Halikarnas Mozolesi

Dünya’nın 7 harikasından birisi olarak gösterilen mozolenin yerinde bugün sadece kalıntılar vardır ve buna rağmen yerli ve yabancı bir çok turistin uğrak yeridir. Kalıntılarının önemli bir kısmı Bodrum Kalesi yapımında kullanılmıştır. Bir kısmı ise 1850 yıllarda İngiltere’ye götürülmüştür. Talan edilen tarihimizi görmek adına kesinlikle gidilmesi gereken bir yerdir.Detaylar Halikarnas Mozolesi yazımızda.

Antik Tiyatro

Bodrum Antik Tiyatro

Yapılış tarihi tam olarak bilinmese de halen sapasağlam kalabilmiş ve bugün bile bir çok organizasyonda aktif olarak kullanılan antik tiyatro, ziyaret ettiğiniz takdirde sizi binlerce yıl öncesine alıp götürebilecektir.

Pedasa Antik Kenti (Gökçeler)

Bodrum Pedasa Antik Kenti

Onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapmış coğrafyamızın, bize bıraktığı önemli miraslardan birisi. Bodrum merkeze yakın olsa da sizi uzun bir yürüyüş yolu bekliyor antik kente ulaşmak için. Bu yüzden bu geziyi binlerce yıl öncesine yapılacak bir trekking turu olarak da görebilirsiniz.

Günbatımı ve Bitez Plajları

Bodrum Günbatımı Plajı

Denizin tadını biraz kalabalığa karışıp eğlenceye çevirmek isterseniz Bodrum plajları beklediğinizden daha doğal ve daha temiz bir şekilde sizi karşılayacaktır. Özellikle Günbatımı plajında güneşin batışını izlemek ve akşamı getirmek, Bodrum’da size en çok huzur verecek şeylerden birisi olabilir.

Bodrum Koyları

Bodrum’da gezilecek yerler listemizde Bodrum koylarıda bulunuyor.Egenin nadide koylarını görmeden Ege’de tatil yaptım demek pek altı dolu bir söz olmaz. Bodrum ise bu konuda belki de en şanslı olacağınız yerlerden birisi.

Bardakçı Koyu

Bodrum Bardakçı Koyu

Ulaşım taksi botlarla sağlanmasına rağmen, en kalabalık koylardan birisidir. Bunda koyun sahip olduğu güzelliğin etkisi çok büyüktür.

Bağla Koyu

Bodrum Bağla Koyu

Denizin en berrak olduğu yerlerden birisidir. Bodrumdan toplu taşıma ile de ulaşılabileceği için, özel aracınız olmasa dahi denize girmek için tercih edebileceğiniz en güzel yerdir.

Aspat Koyu

Bodrum Aspat Koyu

Bodrum’un en güzel koylarından birisidir. Özellikle biraz daha sakin ve kafa dinleyebileceğiniz bir yerde denizin keyfini çıkarmak isterseniz tercihiniz Aspat Koyu olabilir.

Bodrum gezilerinizde konaklama yapmayı planlayanlar için en güzel otelleri listelediğimiz En İyi Bodrum Otelleri yazımıza mutlaka göz atmalısınız.Ayrıca Bodrum gezileriniz için nerede yemek yemeli konulu yazımız olan Bodrum’da Ne Yenir yazımızı da incelemelisiniz.

Bodrum’da gezilecek yerler hakkında sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz