PAYLAŞ

Bozdağ Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

Bozdağ kayak merkezi bölgesinde kar kalınlığı yaklaşık olarak 3 metreyi bulmaktadır. Bölge, gerek coğrafi özellikleri gerekse de iklim özellikleri sayesinde kayak yapmak için oldukça elverişlidir. Bozdağ kayak merkezi, gerek konaklama yerleri gerek manzarası ile her yıl birçok ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte tatillerde güzel vakit geçirmek isterseniz Bozdağ kayak merkezi sizin için en doğru tercihlerden birisi olacaktır.

Bozdağ Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir

Bozdağ kayak merkezinin olduğu bölge, kış mevsimlerinde sürekli olarak kar yağışı alan bir bölgedir. Aralık ayından başlayarak mart ayına kadar bu bölgede rahatlıkla kayak yapılabilir. Normal kış koşulları içerisinde kar kalınlığı 80-120 cm arası değişkenlik göstermektedir. Bu bölgedeki iklim daha çok Akdeniz iklimi özelliklerine sahiptir. Haziran ayı kayak yapmak için uygun değildir ancak bölgede yine kar görülmektedir.

Bozdağ Kayak Merkezi Pistleri

Bozdağ kayak merkezinde özellikle dağın kuzeye bakan yamaçlarına yakın yerlerde Alp disiplini kayak uygulamaları yapmak için oldukça elverişlidir. Kayak alanları 1528-2157 m yükseklikleri arasında değişkenlik göstermektedir. Kuzey yamaçlar Alp disiplinine uygun özelliktedir. Bu bölgede 3 adet mekanik tesis bulunmaktadır. Teleski yapılacak olan iki tepe arası kot farkı yaklaşık olarak 350 metredir. Teleskinin uzunluğu 1300 m civarındadır. Kayak yapmak için uygun olan pistin uzunluğu ise 3000 m civarındadır. Bu uzunluk, uzmanlar tarafından uluslararası yarışların yapılabilmesi için uygun bulunmaktadır.

Bozdağ Kayak Merkezi Resimleri

Bozdağ Kayak Merkezi Konaklama (Oteller)

Bozdağ kayak merkezi Oteli Balçova Termal tarafından işletilmekte olup oldukça kaliteli bir hizmet veren oteldir. Hafta sonları canlı müzik etkinlikleri yapılır. Ziyaretçiler bu otelde kaldıkları zaman oldukça keyifli vakit geçireceklerinden emin olabilirler.

Bozdağ kayak merkezine geldiğiniz zaman memnun kalacağınız otellerden birisi de Gölcük Prenses Otel’dir. Bu otel, 1929 yılında Atatürk’ün dinlenmesi için tesis edilen yapıya ilaveler yapılarak inşa edilmiştir. Kaliteli hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyetini kendine misyon olarak belirleyen otelin tescilli bölümünde 14 tane oda, ek bölümlerde ise 37 odası bulunmaktadır. Tarihi bina otele mistik bir hava vermektedir, bu da ziyaretçilerin çok hoşuna gitmektedir.

Bozdağ Kayak Merkezi Nerede ?

Bozdağ kayak merkezi, İzmir ili yakınlarında, Ödemiş ilçesi ve Bozdağı Köyü yakınlarında Bozdağı’nda kurulan bir tesistir. Bozdağ, hem bir kasaba adı hem de kayak merkezi ve köyün adıdır. Bozdağ kayak merkezi, İzmir’e 110 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kasabadan çıkıp dağın zirvesine doğru kıvrıldığınızda ilerleyen yolu takip ederek Bozdağ kayak merkezine rahatlıkla çıkabilirsiniz.

Bozdağ Kayak Merkezi Nasıl Gidilir ?

Bozdağ’a İzmir’den iki farklı şekilde ulaşmak mümkündür. İzmir’den Kemalpaşa-Turgutlu-Sart yolu izlenerek Bozdağ’a ulaşabilir veya Torbalı-Ödemiş-Birgi yolunu kullanabilirsiniz. Ödemiş ile Bozdağ arası yaklaşık olarak 26 km’dir. İzmir Bozdağ arası ise yaklaşık olarak 110 km’dir. Ayrıca yine şehir merkezinden Bozdağ kayak merkezine otobüs ile veya özel araçlar vasıtasıyla rahatlıkla ulaşabilmek mümkündür.

Bozdağ Kayak Merkezi Ulaşım Haritası

Ülkemizde bulunan diğer kayak merkezleri için Türkiye’deki Kayak Merkezleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlerde Bozdağ Kayak Merkezi gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here