Brugge Gezilecek Yerler

Özellikle yaz ayları için yurtdışı tatili denince akla Brugge gelmektedir. Brugge, Belçika’da bulunun çok özel ve farklı bir yerdir. Muhteşem mimarisi ve gezilecek yerleri ile çoğu turistin ilk tercihlerinden biri olmaktadır.Her noktası ayrı ayrı gezilebilecek harika bir şehir.

Brugge Gezilmesi Gereken Yerler

Kısa sürede gezip bitirmenin mümkün olmadığı zengin şehirlerden birisidir. Brugge’e gitmek için ilk olarak Belçika’ya yani Brüksel’e uçak yolculuğu yapılması gerekmektedir. Daha sonra oradan Brugge’e ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Brugge, mimarisi ile meşhur bir şehirdir. Ufak bir Venedik görüntüsünde olan Brugge’da Venedik’teki gibi sandal yolculuğu yapabilmek mümkündür.

Brugge meydanı

Brugge meydanı

Brugge, gezilecek çok fazla yeri olan bir şehirdir. Gezmeye ilk olarak meydandan başlamak çok daha doğru olacaktır. Brugge meydanı turistler için vazgeçilmez bir yerdir. Bunun nedeni meydanda yer alan çan kulesi, her çeşit kafeler ve mimari harikası binalardır.Sevdiklerine hediye götürmek isteyenler içinde ideal bir yer olan Brugge Meydanı, çikolataları ile meşhurdur.

Brugge Çan Kulesi

Brugge Çan Kulesi

Brugge’ çok fazla çan kulesi bulunmaktadır. Bunlardan en meşhuru Brugge çan kulesidir. Buraya gelen herkesin gezip görmesi gereken meşhur yerlerden biridir. Mimarisi ile meşhur olan bu kulenin içine girilebilmektedir. Oldukça yüksek olduğunda tüm şehri aynı anda görmek isteyenler için ideal bir yerdir.

Groeninge Museum

Groeninge Museum

Müzeler her turist için önemli yerlerdendir. O şehrin tüm özelliklerini ve sanatsal çalışmalarını bir arada görebilmek mümkündür. Bünyesinde birçok özel müzeyi bir arada barındıran bu şehrin gezilecek birçok sanat etkinliği bulunmaktadır.

En meşhur müzelerinden biri Groeninge Museum’dur. Bu müzede tarihe dair her türlü sanat eserini bulabilmek mümkündür. Ünlü ressamların en önemli eserleri bu müzede yer almaktadır.

Brugge Çikolata Müzesi

Brugge Çikolata Müzesi

En meşhur ikinci müze ise çikolata müzesidir. Belçika denince akla çikolata geldiğinden çikolataya özgü bir müzenin olmaması mümkün değildir. Markt meydanın yakın bir mesafede bulunan çikolata müzesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Müzenin içeriğini çikolatadan yapılmış olan heykeller ve sanatsal çalışmalar oluşturmaktadır.

Brugge Aşk Gölü

Brugge Aşk Gölü

Sadece binaları ya da müzeleri gezmeyi değil, daha çok doğal güzellikleri görmeyi isteyenler içinde özel mekânlar mevcuttur. Bunlardan en meşhur olanı aşk gölüdür. Meşhur bir efsaneye ev sahipliği yapan bu göl ve çevresi birçok doğal güzelliği içerisinde barındırmaktadır. Gölün çevresi yürüyüş yolu ve ağaçlar ile çevrilidir. Burada doğa ile baş başa kalmak ve sakin bir yürüyüş yapabilmek mümkündür.

Brugge otel seçimi

Brugge, gezilecek birçok yeri barındıran büyülü bir şehir olduğundan kısa sürede bitirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle uzun süre kalınabilecek kaliteli bir otel odasının kiralanması gerekmektedir.

Brugge’da birçok kaliteli oteli bir arada bulabilmek mümkündür. Otel fiyatları merkeze göre değişiklik göstermektedir. Şehir merkezindeki oteller biraz daha pahalı olabilmektedir. Fakat şehir merkezinde diğer yerlere olan ulaşım imkânları çok daha gelişmiş olduğundan merkezden çok uzaklaşılmamasına dikkat edilmelidir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz