Vivid Sydney Festivali

Güney Yarımküre’nin en büyük ışık, müzik ve fikir festivali, Vivid Sydney.Festival, Avustralya’nın Sydney kentinde düzenleniyor.Güney Yarımküre’nin en büyük ışık, müzik ve fikir festivali, Vivid Sydney kapsamında düzenleniyor.Şehir genelinde görsel şölene imza atıyor.

Festival Avustralya genelinde yılın festivali olarak anılıyor.Açılışını Avustralya’nın yeni Güney Galler Eyaletinin Başbakanı Mike Baird yaptı.Açılış 23 Mayısta yapıldı.

vivid sydney festivali

Açılış,Sydney’in en önemli simgelerinden biri olan Opera Binasına üç boyutlu görsel şölen yansıtarak yaptı.Bu festivalin resmi açışı olarak kabul edilmiş,ilk açılışı 2008’de aynı şekilde yapmışlardı.2008’den bu yana aynı şekilde açılış yapılıyor.

vivid sydney büyüleyen festivali

Açılışla birlik,tüm sokaklar rengarenk oldu.Dekorasyon ve plan,herkesin ışık ve ses şölenini duyacağı şekilde tasarlanmış.

2013 yılında festivale 800 bin kişi katılmış,bu yıl ise katılımcıların 1 milyona ulaşması bekleniyor.

vivid sydney ışık gösterisi

Işık, ses ve fikir olarak üç ana başlıktan oluşan festivalde, en az 200 farklı etkinlik oluşturuluyor.Işık şovlarını kapsayan Vivid Light, festival boyunca, tüm şehir genelini kapsıyor.Işık ve ses haricinde, projeksiyon şovu ve su tiyatroları da düzenleniyor.

Opera Binasına yapılan yansıma ile her sene açılış yapan festival,bu yıl Harbour Köprüsüne de düzenlenen bir ışık şovu tasarlanmış durumda.Bu görsel şovu binlerce kişinin izlemesi bekleniyor.

Vivid Music kapsamında,Opera Binasında Pixies, Pet Shop Boys, Lauryn Hill, St. Vincent ve Midlake gibi ünlü isimler konser veriyor.

Üç ana başlıktan üçüncüsü olan fikir için de,Vivid Ideas kapsamında ise fikir ve düşünce etkinlikleri düzenleniyor.Bu etkinliklere,dünyaca ünlü sanatçılar ve liderler katılıyor.

vivid sidney fotoğraf galerisi
Vivid Sydney Festivali Fotoğraf Galerisi

 

Vivid Sydney Festivali Video Galeri
Vivid Sydney Festivali Video Galeri

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.