Caddebostan Kültür Merkezi

2005 yılında hizmete açılan Caddebostan Kültür Merkezi Anadolu Yakasının en özel etkinliklerine ev sahipliği yapan bir komplekstir. CMK olarak bilinen ve sanatseverler tarafından yakından takip edilen merkezde, sanat dünyasına damga vuracak nitelikte etkinlikler düzenlenir.

İçinde Hayal Kahvesi, Powerfull Athletic Club gibi farklı etkinliklerin yapılabileceği adreslere de yer veren kültür merkezi, sanatsal faaliyetlerin dışında adeta bir yaşam merkezi formuna bürünmüştür. Hafta içinde sergilere ve atölye çalışmalarına yer verilen alanda, hafta sonları daha çok ailelerin çocuklarıyla birlikte gidebilecekleri etkinliklere yer verilmektedir. Konum olarak ziyaretçilerine farklı alternatifler de sunan bölgede bütün bir gün keyifli bir şekilde planlanabilir.

Caddebostan Kültür Merkezi Hakkında Bilgi

Büyük ve Küçük salon olmak üzere iki farklı alanda faaliyetlerin sürdürüldüğü CKM’de; Büyük salon 655 ve Küçük salon 126 seyirciyi ağırlar. Tiyatro oyunlarından panellere, caz ve klasik müzik konserlerinden sinema gösterimlerine, ulusal ve uluslararası sanatçıların sergilerinden imza günlerine kadar çok çeşitli faaliyetlere ev sahipliği yapan sanat merkezi, Anadolu Yakası’ndaki salon eksikliğini gidermek için düzenlenmiştir.

Caddebostan Kültür Merkezi Salonu

Yapımına 2003 yılında başlanan merkez, 11 Aralık 2005’te Fazıl Say ve 14 Aralık Sertap Erener ve 21 Aralık Erol Evgin konserleriyle seyircilerine merhaba demiştir. Toplamda 19 bin metrekarelik bir alanı kaplayan Caddebostan Kültür Merkezi, aynı anda 3 bin kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahiptir. Kitap evi, restoranlar sokağı, spor merkezi, kütüphane, sanat galerisi, 2 adet fuaye salonu, 2 adet çok amaçlı salonla tam donanımlı bir sanat kompleksi özelliği taşıyan CKM, Anadolu Yakasının nadide semtlerinden Bağdat Caddesi üzerinde konumlanmıştır. Ortalama 1 milyon ziyaretçi sayısına ulaşan adreste kültür ve sanat camiası düzenlenen etkinliklerde hayranlarıyla bir araya gelme fırsatını yakalamaktadır.

Caddebostan Kültür Merkezi Sinema

CKM bünyesinde 8 adet sinema salonu bulunur. Cinemaximum Budak olarak geçen sinema salonlarında güncel vizyon filmleri seyredilebilir. Yerli ve yabancı vizyona girmiş en yeni filmlere yer verilen sinema salonlarında Cuma ve Cumartesi akşamları gece geç saatlere kadar film seansları devam eder. Etkinliği geç saatlerde biten sanatseverler ulaşım seçenekleri açısından pek çok farklı alternatif bularak şehir içinde istedikleri her yere ulaşabilirler.

Caddebostan Kültür Merkezi Çalışma Saatleri

CKM gişesi; hafta içi 13.00-21.00, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleriyse 11.00-21.00 saatleri arasında hizmet verir. Caddebostan Kültür Merkezi sanatsal faaliyetler programı için www.ckm.kadikoy.bel.tr adresi üzerinden detaylı bilgi alınabilir. Faaliyet olan günlerdeyse merkez geç saatlere kadar kaliteli hizmetlerini sürdürmektedir. Bir sanat merkezinden ziyade yaşam biçimi halini alan adres bölge insanının günlük hayatının kalite seviyesinin artmasında etkin rol oynar. CKM’de belli tarihlerde atölye çalışmalarına da yer verilir.

Caddebostan Kültür Merkezi Nerede ve Nasıl Gidilir?

İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinde bulunan ve İstanbul Anadolu Yakasının en merkezi yerlerinden birisi olan Caddebostan’da yer alan kültür salonu; sahil yolu, minibüs yolu ve E-5 karayoluna oldukça yakın mesafededir. Anadolu Yakası içinde tüm otobüs, minibüs ve Bağdat Caddesinden geçen dolmuşlarla alana kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Avrupa Yakasından gelecek olanlar deniz yolunu kullanarak Kadıköy veya Bostancı’ya ulaşarak dolmuşlar Caddebostan Kültür Merkezi’ne gidebilirler. Semt; Kadıköy’e 3, Fenerbahçe’ye 2, İstanbul Oyuncak Müzesine sadece 1 km uzaklıktadır.

Haritası ve Konumu

Caddebostan Kültür Merkezi harita ve konum detaylarına konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Kadıköy’de gezilecek yerler arasında bulunan Moda İskelesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.