Datça Badem Çiçeği Festivali

Turizm ve tatil beldeleri arasında ünlü olan Datça, Badem üretiminde de önemli bir bölge. Türkiye’nin badem üretiminin %10’nu karşılayan Datça’da, her yıl Badem Çiçeği festivali gerçekleştiriliyor.

2020 Badem Çiçeği Festivali

Her yıl düzenlenen ve ülkemizin önemli badem üretiminin yapıldığı bölge olan Datça, Muğla ilinin bir ilçesidir. Datça’da badem üretiminde tespit edilmiş 85 çeşit baden türü bulunmaktadır. Susuz tarımla yetiştirilen bademler oldukça kaliteli. İriliğin ve lezzetin önemli olduğu badem üretiminde, sulu üretim yapılan Amerikan bademinden bile daha iri, ağır ve lezzetlidir.

Ocak ve Şubat aylarında beyaz çiçek açan Badem ağaçları, baharı Datça’da geçirmeyi düşünenler için harika bir görsel atmosfer sunuyor.

Badem Çiçeği Festivali Resimleri

Datça Badem Çiçeği festivalinde bir çok etkinlik sizleri bekliyor. El emeği olan ürünler ile hediyelik eşyalar satılan panayır alanında ayrıca bölgesel dans gösterileride yer alıyor. Festival üç gün sürüyor. Festivale katılanlar bölgeyi keşfetmek için turlara katılabilir veya doğa yürüyüşüne de çıkabilirler.

Datça Badem Çiçeği Festivali Ne Zaman?

Festival, 7-8-9 Şubat 2020 arasında 3 gün sürüyor. Festivale katılmak isteyenler nerede ve ulaşım bilgileri için bademcicegifestivali.com adresinden detaylı bilgi alabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.