Kamp Malzemeleri

Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşıp kendinizi doğanın kucağına bırakacağınız, biraz nefes alıp şifa bulacağınız en iyi aktivitenin kamp yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Kamp hayatı sayesinde nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Doğayı ve kendinizi yeniden keşfedeceksiniz. Stresten arınacak ve yeniden sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız. Yani hem zihninizi ve bedeninizi temizleyecek hem de kendinizi daha özgür hissedeceksiniz. Günümüzde ulaşım koşullarının kolaylaşması, arabayla kamp yapacağınız yere rahat edeceğiniz eşyalarınızı taşıyabilme olasılığı işinizi oldukça kolaylaştırıyor aslında. Tek yapmanız gereken kamp malzemeleri listenizi hazırlamak ve her zaman hatırlayacağınız güzel anılar biriktirmeye başlamak. Haydi şimdi yanınıza almanız gereken temel kamp malzemeleri listenizi hazırlayalım!

Evim Güzel Evim: Kamp çadırı

Kamp dendiğinde hepimizin aklına ilk gelen şey tabii ki kamp çadırı. Çünkü kamp yaptığınız süre boyunca konaklayacağınız geçici eviniz çadırınız olacak. Çadır seçimini, kampınızın keyifli geçmesi için en önemli kamp malzemeleri arasında ilk sırada sayabiliriz. Sizi soğuk, sıcak ya da yağış gibi hava koşullarından ve sinekler, böcekler gibi doğada bol miktarda karşılaşacağınız canlılardan koruyacaktır. Kamp çadırınızı seçerken diğer kamp malzemeleri gibi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. Çadırlar genellikle dar yapıda üretilmektedir. Eğer dar alanda bulunma fikri pek hoşunuza gitmiyorsa mesela tek kişilik çadır yerine çift kişilik olanı tercih edebilirsiniz. Arkadaşlarınızla aynı çadırda kalacaksanız kişi sayısından bir fazla kapasitede seçim yapabilirsiniz. Çadır seçiminde bir diğer önemli etken renk ve malzemesidir. Bu seçimleri kamp yapacağınız mevsim koşullarına göre yapmalısınız. Yaz aylarında kamp yapacaksanız açık renkli ve üç mevsim çadırları, kış aylarında da kamp yapmak istiyorsanız koyu renkli ve dört mevsim çadırları tercih etmelisiniz. Ayrıca kurulumu kolay ve hafif çadırlar kamp yapacağınız alanda işinizi kolaylaştıracaktır. Çadır fiyatları, malzemesine ve kapasitesine göre değişkenlik gösterse de bütçenize uygun bir çadır modeli mutlaka bulabilirsiniz.

Zeminle Aranıza Mesafe Koyun: Kamp matı

Tertemiz doğa havasında sizi tazeleyecek en önemli şey iyi bir gece uykusu olacak. Bunun için ihtiyacınız olan önemli kamp malzemeleri arasında kamp matını sayabiliriz. Matınızı seçerken dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta var. Birincisi rahat olması, ikincisi ise zeminle aranızda yalıtım sağlaması. İyi bir kamp matı konforlu bir yüzeye sahip olandır. Sizi zeminin soğuğundan ve yerdeki taşlardan kaynaklı oluşan bozukluklardan korur. Böylece uykunuz bölünmez ve geceyi çok rahat geçirirsiniz. Sırt çantanızla kamp yapmaya gidiyorsanız yanınızdaki kamp malzemeleri hafif kolay taşınır olmalıdır. Böyle bir durumda da hafif olan köpük matları tercih edebilirsiniz. Eğer ağırlık o kadar önemli değilse tercihinizi şişme matlardan yana kullanabilirsiniz.

Kamp Çadırı

Gece Rahat Uykunun Şartı: Uyku tulumu

Uyku tulumu, gece uykusu için ihtiyacınız olan bir diğer kamp malzemeleri arasında sayılabilir. Gece soğuktan koruyacağı için yanınızda mutlaka bulunmalıdır. Uyku tulumu seçiminde dikkate alacağınız en önemli faktör sıcaklıktır. Tulumların üzerlerinde kaç dereceye kadar rahat uyku uyuyabileceğinizin bilgisi yer almaktadır. Gece sıcaklığını dikkate alarak kamp yapacağınız mevsime göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Doğada Keyifli Anların Vazgeçilmezi: Kamp sandalyesi

Çadırın içinde rahat edeceğimiz kamp malzemeleri tamamlandı. Şimdi çadırın dışına çıkma zamanı. Doğanın tadını çıkaracağınız, temiz havayı içinize çekerken eşsiz bir manzarayı seyredeceğiniz zamanlar kampın en keyifli anları olacak. Bir kamp sandalyesi konforuyla bunları yapabilirsiniz. Otururken bir şeyler içebilir, yanınızda getirdiğiniz kitabınızı okuyabilirsiniz. Kamp sandalyesinde sağlamlık ve konfora önem veriyorsanız takviyeli sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Böylece hem daha uzun süre kullanabilirsiniz hem de kullanışlı özellikleriyle rahat edersiniz. Kamp sandalyesi fiyatları, takviyeli olup olmamasına göre değişkenlik gösterdiği için ihtiyacınıza yönelik olarak tercihinizi yapabilirsiniz. Temel kamp malzemeleri listemizi hazırladık. Kamp çantası, ilk yardım seti, el feneri, çakı, yiyecek ve içeceklerinizi de kamp malzemeleri arasına ekledikten sonra işte hazırsınız.

Kamp aktiviteleri çoğaldıkça alabileceğiniz kamp malzemeleri çeşitleri de artıyor. Eğer aklınızda kamp yapma düşüncesi varsa kesinlikle ertelemeyin ve bir an önce hazırlığınızı yapıp kamp yerinizi belirleyin. Kamp malzemeleri listenizi yaptıktan sonra bunları en uygun fiyatlarla Koçtaş’ta bulabileceğinizi unutmayın. Online alışverişin kolaylığı ve rahatlığı ile web sitesinden hemen siparişinizi verebilirsiniz.

Kamp severler için hazırladığımız En İyi Kamp Yerleri yazımıza göz atabilir ve kamp için yeni yerler keşfedebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz