maldivler

Genel olarak baktığımızda, yapılan bütün anketlerde hemen hemen en iyiler arasında aynı sahiller geliyor.Bizimde yapmış olduğumuz araştırmaya göre seçtiğimiz dünyanın en iyi 5 sahilini sizler için listeledik.

Dünyanın En İyi Sahilleri

Dünyanın en iyi 5 sahili listesi;

Bora Bora Adaları

Ansiklopedik olarak tanıtmamız gerekirse Bora Bora, Güney Pasifik’teki Fransız denizaşırı toprağı olan, Fransız Polinezyası‘nda bulunan adadır.Volkanik bileşimlerden oluşan ada, 6 mil uzunluğunda ve 2,5 mil genişliğindedir.

Bora Bora Adaları hakkında detaylı bilgi ve resim galerisi için Bora Bora Adaları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tatilcilerin bakışaçısından da Bora Bora sahili Cennetin bir köşesi niteliğindedir.Yumuşacık kumları ve berrak deniziyle oldukça dikkat çekici.Sahili boyunca uzanan bungalovlar özellikle sizin rahatınız düşünülerek tasarlanmışlar.Balayı çiftlerinin genellikle tercih ettiği Bora Bora sizin zevkinizle de uyum sağlayacaktır.

BoraBoraTuru5

Maldivler

Resmi adı Maldiv Cumhuriyeti olan,Hint Okyanus’unda bulunan,1200 adadan oluşan bir devlettir.Hindistanın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 km güneybatısında yer alır.1200 adanın 281 adasında insan yaşamaktadır geri kalan yaklaşık 1000 civarında ada halen boştur.Bazı adalar otel-ada şeklinde kullanılmaktadır.Değişken İklimi yüzünden sular altında kalması muhtemel olan Maldivler’in halkına 2005 yılında Avusturalya’ya sığınma hakkı tanınmış.Ancak halen tatil bakımınan oldukça tercih edilen bir bölge olduğunu da görmezden gelemeyiz.

Ansiklopedik bilgilerin haricinde kelimelerle anlatılabilinecek bir güzellik değil bu adaların güzellikleri.Ancak gidip görebilirsiniz.Adaların arasında özel balayı adaları da bulunmakta.

Maldiv adaları

Ek olarak da ilgimizi çeken Maldivlerin farklı bir güzelliğini göstermek istedik;

will ho

maldivler will ho fotoğrafları

maldivler ho

Bu resimler Maldivler’de Tayvanlı fotoğrafçı Will Ho tarafından çekilmiş,bunlar photoshop ya da kamera oyunu değil,sadece milyonlarca fitoplanktondan oluşan görüntüler.

Flamenco Beach Culebra, Porto Rico

Yine ufak bir ansiklopedik bilgiyle devam edersek, Porto Rico, ABD’ye bağlı içişlerinde bağımsız özerk bir bölge.Karayipler denizinin kuzeydoğusunda, Dominik Cumhuriyetinin doğusunda bulunuyor.Adından da anlaşılacağı gibi zengin limandır.

Ve Flamenco Beach’e gelecek olursak,denizin masmavi görüntüsüyle plajın uyumu ancak bu kadar göze batabilir.Harika ötesi bir görselliğe sahip bizim açımızdan,gidip görülmesi gerektiğini bir daha vurgulamak isteriz.

flamenco beach porto rico

Whitehaven Beach, Avusturalya

Whitsunday Adası, takım adalarının en büyüğü ve Whitehaven Kumsalıyla meşhur.Queensland, Avusturalya kıyılarının açıklarında bulunuyor.Ansiklopedik olarak daha fazla birşey söylenmesine gerek yok diye düşündük.

Türkiye kışı yaşarken, siz orada yazın tadını çıkartabilirsiniz.Kusursuz güzellikte bir plaja sahip ve baya meşhur olduğunu söyleyebiliriz.

Whitehaven Beach, Avustralya

Grace Bay, Turks Ve Caicos Adaları

Ufak bir ansiklopedik bilgiyi paylaşmak istedik; Bu adalar Karayipler’de Kuzey Atlas Okyanusu’nda yer alıyor ve iki takım adadan oluşan bir adalar grubu.Merak ettiğinizi tahmin ettiğimiz konuya açıklama getirirsek, Türk adaları adını almasının nedeni de orada yetişen ve Osmanlı Fesine benzeyen fes kaktüslerdir.

Grace Bay plajına gelecek olursak yılın her zamanında seyahat edebileceğiniz,bembeyaz kumsalları olan,saf güzelliklerini koruyabilmesi için koruma altına alınmış adacıklarda bir sahilden bahsediyorsak,kusursuz güzelliğinden şüphe edemeyiz.Ziyaret etmeden geçmeyin deriz.

grace bay beach

Eğlence sevenler içinde seçtiğimiz en iyi sahil, Ibiza Sahilleri

ibiza

Sabah Gazetesinin anketine göre de en iyi 25 sahili arasında ülkemizi temsil eden iki sahil bölgesi var.İçmeler 24.sırayı alırken Ölüdeniz de 14.sırada.Ölüdeniz hakkında tüm detaylar Ölüdeniz yazımızda.

içmeler

ölüdeniz

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.