Farklı deneyimler yaşamayı isteyenler için dünyanın en iyi tren yolculukları ve rotalarını sizler için derledik. Eşsiz bir tren yolculuğu için hazırlanın.

Ülkemizde yer alan Klasik ve Turistik tren yolcuğu olan Ankara-Kars hattı da eşsiz bir deneyim sunuyor. Detayları Doğu Ekspresi yazımızda bulabilirsiniz.

The Glacier Express

The Glacier Express

Deniz seviyesinden 2 km yükseklikte ki The Glacier Express’i deneyebilirsiniz. Alplerin yamacında 129 kilometre yolculuk yapar. Yolculuk boyunca 291 köprüden ve 91 tünelden geçirir.

Tren yolcularını iki önemli kayak merkezi bulunan St.Moritz’den Zermatt’a götürüyor.Yolculuk 7,5 saat sürüyor.

Dünyanın en uzun demir yolu hattı Trans-Siberian!

Moskova’dan Pekin ve Vladivostok’a yolculuk yapar.Yolculuk boyunca 8 saat dilimi geçilir. Eğer hiç durulmazsa,yolculuk bir hafta sürüyor.

Trans-Siberian 2

Dünyanın en lüks treni The Pride of Africa ile tanışın!

Yolculuk için kişi başı 5000 $-10000 $ arasıdır.Trenin yolculuğu Güney Afrika, Cape Town ile Tanzanya, Darüsselam üzerinden geçiyor. Yolculuk süresi boyunca sadece trenle ve özel uçakla gidilebilinecek  bir çok yerlerde mola verir.

The Pride of Africa
The Pride of Africa 2

Özel lüks tren, Venedik Simplon-Orient Ekspresi!

Londra,Venedik ve İstanbul arasında sefer yapıyor.Fiyatları 2500 $-9000$ arasında değişiyor.Bu şık trenin vagonları 1920-1930’lardan kalmıştır.Tren rafine edilmiş Fransız mutfağı ile ünlüdür.

Venedik Simplon-Orient Ekspresi

Eastern & Oriental Ekspresi

Venedik Simplon-Orient Ekspresi 2

Yolcularını Güney Asya’ya taşıyan ekspresin sahibiyle Venedik Simplon-Oriental Ekspresin ki ile aynıdır.Tren,2 yemek vagonu,kütüphane vagonu,eğlence vagonu,gökyüzünü ve etrafı seyredeceğiniz cam tavanı olan 2 eğlence vagonu ile ünlüdür.

Eastern & Oriental Ekspresi
Eastern & Oriental Ekspresi 2

Belmond Royal Scotsman

İskoçya ve Highlands boyunca ilerleyen tren,golf sahalarında,kalelerde ve viski imalathanelerinde mola verir.Tren biletinin en düşün fiyatı 1350 $ ancak genellikle fiyatları 5000 $-13000 $ arasındadır.Bütün yemekler tren içerisinde servis edilir ve sarsılmadan ilerleyen trende yolcular,çok rahat bir şekilde uyuyabilirler.

Belmond Royal Scotsman

Denali Star Treni

Alaska Demir Yolu ile Anchorage ile Fairbanks arası sefer yapan tren,genelde yaz aylarında talep görür.Yolculuk 12 saat sürer ve Denali Ulusal Parkında mola verir.Tren çevredeki dağ ve enfes manzaraları seyredebileceğiniz cam tavanlı vagonuyla bilinir.

Anchorage ile Fairbanks

The Blue Train

Güney Afrika’da ki Cape Town ile Pretoria arası sefer yapan tren ‘Tekerlekli Beş Yıldızlı Otel’ olarak biliniyor.

the blue train
The blue train

Belmond Hiram-Bingham Treni

Peru ile Machu Pachu arasında seferler yapar.Tren, And Dağları yemeği ve Peru müzikleriyle dolup taşan barıyla tanınır.

Hiram Bingham Train tourism destinations
Belmond Hiram Bingham

Tekerlekli Saray

Hindistan, Rajastha’da çeşitli kaleleri ve sarayları dolaşan trenin yolculuğu New Delhi’de başlar ve 7 gün sürer.Trenin vagonları,Hindistan’ın eyaletlerinin soylu hükümdarlarının kişisel vagonlarıdır.

Tekerlekli Saray
Tekerlekli Saray

Bir başka seyahat seçeneği olan Gemi turları hakkında ki Yüzen Oteller Gemi Turları yazımızı inceleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.