Fiji Adaları

Pasifik Okyanusunda yer alan Fiji Adaları gezi rehberi ile Fiji Cumhuriyeti tarihi, ülke hakkında bilgiler ve tatil planı yapanlar için uçak bileti ve seyahat bilgileri yer alıyor.

Fiji Adaları Hakkında Bilgiler

Fiji, bir dizi adalardan oluşan, Pasifik Okyanusu’nun güneyinde olan bir adalar ülkesidir. Fiji Cumhuriyeti bir ada ülkesidir. Başkenti Sava’dır. 2013 sayımına göre nüfus 881,065’tir. Matanitu koviti dili konuşulur.

106’sı insansız olmak üzere 322 ada bulunmaktadır. 522 adet küçük adacıktan oluşur. Yerleşimin %87’si Viti Levu ve Vanau Levu adalarındadır. Yüksekliği 1300 m’dir. Diğer önemli şehirleri: Lautoka, Venua, Levu, Labasa, Savusavu’dur. Önemli adaları Tavouni, Kadavu, Mama, Nuca ve Yavasada’dır. 18,270 km kare yüzölçümüne sahiptir.Kereste, balık, amonyak, deniz petrolü, bu ülkenin geçim kaynaklarıdır.

Fiji’nin eski bir tarihi vardır. Avrupalılar 17.yy’la geldiklerinde, M.Ö. 1000 yılına dayalı bir geçmişi olan bir toplulukla karşılaştılar. 1874 yılında İngilizler işgal etmiştir. İşgal sonrası büyük sayıda Hint işçileri getirilmiştir. Daha sonra bu Hint işçiler, Fiji’nin yerli halkı ile Fiji Cumhuriyeti’nin halkını oluşturacaklardır. Parlemento Cumhuriyeti olan Fiji, 1 Eylül 2009’da İngiliz sömürgesinden kurtulmuştur.

Fiji iklim yapısı, Tropiktir. Kasım ve Nisan ayları arasında sıcak, Mayıs ve Ekim ayları arasında ise serindir. Sıcak mevsimde yağışlar ve fırtınalar fazladır.

Fiji Adaları Balayı Tatili

Fiji Adaları Balayı Tatili

Fiji adaları balayı için harika bir yer.Harika kumsallarında romantik yürüşüşler yapabilir, harika kıyılarında denize girebilirsiniz.Helikopter turu ile doğal güzellikleri havadan izleyebilirsiniz.

Tatil ve Balayı için en uygun aylar, Mayıs ve Ekim ayları arasındaki aylardır. Tatil ve Balayı için en çok tercih edilen ada Yasawa adası ve Viti Levu adasıdır. Fiji tatili ile kendinizi mutlu edin.

Balayı paketlerinde, uluslararası havalimanında özel karşılama, tarihi yerlerin gezilmesi ve ardından Yasawa adalarına transfer işlemi vardır. Bu adaların plajları ve köyleri gezilir. Sawa-ı-Lav mağaraları gezilebilir.

Fiji Adaları otel fiyatları ve rezervasyon bilgileri için Yasawa Adaları Otelleri veya Viti Levu Adası Otelleri sayfasında rezervasyon yapabilir veya fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Fiji Adaları Resimleri

Fiji Adaları Uçak Bileti

Fiji adaları uçak bileti fiyatları biraz yüksek.Türk Hava Yolları, Fiji’ye uçuş yapmaktadır. Nadi (Nan) havalimanına uçuşlar bulunuyor.Ayrıca İstanbul üzerinden Fiji’de yer alan farklı havalimanlarına uçuş yapan havayolu firmalarıda bulunuyor.

Fiji Adaları Vize

Ülkemize vize uygulamayan Fiji, vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasındadır.Havalimanından 120 günlük vize veriliyor.

Fiji Adaları Nerede

Fiji Adaları Nerede

Fiji, Pasifik okyanusunun güneyinde, Yeni Zelanda’nın kuzeyinde bulunmaktadır. Batısında ise Güney Amerika kıtası bulunur.

Fiji Adaları Haritası ve Konumu

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz