Portekiz Golden Visa Portekiz vatandaşı

Portekiz‘in yatırımcılar sunmuş olduğu Altın Vize programı ile 2012 senesinde Portekiz hükümetince, ülke sınırları içerisine yabancı sermaye alma amacıyla yürürlüğe konulan ve yabancı kişilere oturum izninin yanı sıra vatandaşlık hakkı sunan özel bir programdır. Yeni Bir Hayat, vatandaşlarımızın özellikle de Amerika ve Kanada ülkelerine yoğun talep gösterdiğini ifade etmektedir.

En fazla gayrimenkul yatırımı yaparak şirket oluşturma konusuna ilgi gösteren Kanada, İngiltere ile Amerika ülkelerinde kolay bir şekilde ikinci vatandaşlık nasıl kazanılır ve ilgili ülkelere vatandaşlık için gereken şartlar nelerdir?

Portekiz Golden Visa olarak bilinen bu özel Altın Vize uygulaması, yabancı yatırımcılara Portekiz’den gayrimenkul almaları karşılığında doğrudan oturum izni verir. Bu program içerisinde, belli bir zaman geçtikten sonra (6 yıl), Portekiz Vatandaşlığı için başvurmak mümkündür.

Portekiz Golden Visa Sahibi Olmak İçin Harika Bir Ülke

Türkiye’deki iş hayatı ve özel hayatını hiçbir şekilde sekteye uğratmadan, senede yalnızca 1 hafta Portekiz sınırları içerisinde bulunarak, 6 sene boyunca oturma hakkına ve 6 senenin sonunda ise Portekiz vatandaşlığına hak kazanabilmeniz bu programın en güzel avantajıdır.

Başvurduğunuz ilk yıl içinde en az 7 gün, sonraki 2 yıllık dönemlerde de en az 14 günlük sürelerle Portekiz’de bulunmanız yeterlidir. Yani 6 yıl içinde toplam yılda 1 hafta geçirerek Portekiz’de bulunmanız ve gerekli yatırım koşullarını sağlamanız halinde vatandaşlığa hak kazanabilirsiniz.

Aranılan Yatırım Tutarı Ne kadardır?

Program kapsamında istenen minimum tutar 500 bin Euro değerine karşılık gelen bir gayrimenkul satın alımıdır. Alınacak olan bu gayrimenkul, konut a da işyeri veyahutsa her ikisinin birleşimi şeklinde olabilmektedir. Toplam değer ise minimum 500 bin Euro olmalıdır. Aranan bu koşulla birlikte, birden fazla konut ya da işyeri satın alınabilir.

Yatırımcı satın alınan konutlar içerisinde yaşamak zorunda değildir. İsteyen yatırımlar yapmış oldukları bu yatırımları kiraya verebilirler. Senelik kira geliri, yatırım yapılan bölge ve binaya göre farklılık göstermekle birlikte senelik olarak ortalama %4 civarındadır.

Portekiz Golden Visa Programı Vatandaşlara Neler Sunuyor?

 • Portekiz ve diğer bütün Schengen ülkelerine doğrudan doğruya vizesiz giriş yapma imkânı,
  • Gayrimenkul yatırımı sayesinde hızlıca oturum hakkı almak imkânı,
  • Oturum izninin haricinde, Portekiz sınırları içerisinde Portekiz vatandaşıyla aynı şekilde bütün sağlık ve eğitim imkânlarından faydalanma ve çalışma hakkı ayrıcalığı,
  • Yatırımcı kendisiyle birlikte 21 yaşını geçmemiş olan diğer aile bireylerinin de bu programa dâhil edilebilme imkânı,
  • Program içerisinde girildikten ve oturma iznini kazandıktan sonra senede yalnızca 1 hafta Portekiz sınırları içerisinde ikamet ederek, 6 senenin sonunda sorunsuz bir şekilde Portekiz vatandaşlığına başvuru konusunda hak kazanma.
  • 6 senelik süre içerisinde ilgili gayrimenkulü kiraya verme ya da vatandaşlığa hak kazanıldığı zaman satma imkânı

Portekiz vatandaşlığı hakkında detaylı bilgi almak için www.yenibirhayat.com.tr/portekiz-vatandasligi web sayfasını okuyabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz