Göksu Parkı

Göksu Parkı, Ankara’da yer alan ve oldukça da farklı güzellikleri bünyesinde barındıran bir yerdir. Ankara’nın Eryaman ilçesinde yer alan bu park, susuz gölet üzerine inşa edilmiş olan bir alandır. 3 ay gibi oldukça kısa bir süre içerisinde yapımının tamamlandığı bu park, 2003 yılında halkın kullanımına açılmıştır. 508 bin metre karelik bir alanda bulunan Göksu Parkı içerisinde birbirinden farklı kafe ve restoranlar da bulunmaktadır. Böylelikle kişiler aileleri ile birlikte son derece keyifli vakitleri bu park içerisinde geçirebilme imkânına da sahip olabilmektedir.

Göksu Parkı Hakkında Bilgi

Her geçen gün daha da yeşillendirilmeye devam edilen bu park, sürekli olarak yenilenmeye de devam etmektedir. Böylelikle kişiler şehrin gürültüsünden ve kirliliğinden uzaklaşıp bu doğal ortamda diledikleri gibi zaman geçirebilmektedirler. Göksu Parkı, gün geçtikçe çok daha fazla sayıda kişiyi bünyesinden ağırlamaya devam etmektedir. Hem şehir içinden hem de şehir dışından oldukça fazla sayıda kişi, bu parka akın etmeye devam etmektedir.

2003 yılının ilk yarısında açılmış olan Göksu Parkı, oldukça geniş bir alana sahiptir. 508 bin metre karelik bölümün beşte birini büyük bir gölet kapsamaktadır. Göl kenarında piknik alanları, kafeler, restoranlar ve diğer dinlenme alanlarının bulunduğu bu parkta 9 tane de iskele bulunmaktadır. Özellikle de hafta sonu aileler tarafından oldukça yoğun bir ilgi gösterilen Göksu Parkı içerisinde yer alan piknik alanlarında 450ye yakın hazır barbeküler de bulunmaktadır.

Göksu Parkı Resimleri

Göksu Parkı Kahvaltı Mekânları

Ankara’nın birbirinden farklı yöresel lezzetlerinin bulunmasından dolayı, her bir ilçesinde de bu gibi yöresel lezzetleri bulabilmek mümkün olabilmektedir. Ankara’nın bir ilçesi olan Eryaman’da oldukça fazla sayıda kişi tarafından yoğun bir ilgi gösterilen Göksu Parkı da, bu konuda kişilere birbirinden farklı kahvaltı mekânlarını sunmaktadır.

Birbirinden farklı yöresel reçeller, doğal tereyağı, sıcacık ekmekleri ve daha birçok lezzetleri ile kişiler enfes bir kahvaltı yapabilmektedirler. Göl kenarında bulunan kafe ve restoranlarda kişilere belirli bir saate kadar kahvaltı hizmetleri de sunulmaktadır. Böylelikle kişiler göl manzarası eşliğinde Ankara’nın birbirinden eşsiz lezzetlerini tadabilme imkânına da sahip olabilmektedir.

Göksu Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Park, Ankara ilinde Etimesgut’da yer almaktadır. Kişilerin güzel bir vakit geçirebilmek için Göksu Parkı’nı tercih etmeleri halinde, oldukça kolay bir ulaşım imkanı ile kısa bir süre içerisinde bu bölgeye gelebilmektedir. Şehir dışından gelecek olan kişilerin, şehrin girişinde yer alan Eryaman tabelalarını takip etmeleri bu konuda yeterli olabilmektedir.

Şehrin herhangi bir noktasından Göksu Parkı’na gitmek isteyen kişiler için ise birçok belediye otobüsü ya da yeraltı treni gibi imkanlar da bulunmaktadır.

Göksu Parkı Ulaşım Haritası

Park için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Ankara gezileriniz için görülmesi gereken yerler listesi olan Ankara’da gezilecek yerler yazımıza da göz atabilirsininiz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerler yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.