Göztepe Özgürlük Parkı

İstanbul’da sürekli olarak yükselen gökdelenlere ve iş yerlerine inat, insanlara doğal güzelliklerini sunmaya devam eden birbirinden değerli parklar bulunmaktadır. Bu parklar, kişilerin günün her saatinde nefes alabilmelerini sağlarken aynı zamanda en keyifli vakitleri geçirebilmelerini de sağlamaktadır. Bu sebeple de oldukça fazla sayıda kişi tarafından oldukça yoğun bir ilgi gösterilen Göztepe Özgürlük Parkı, günümüzde en çok tercih edilen parklar arasında yer almaya devam etmektedir.

Göztepe Özgürlük Parkı Hakkında Bilgi

Hemen her yaş grubuna hitap eden ve kişilerin bol oksijenli bir ortamda vakit geçirebilmelerini sağlayan Özgürlük Parkı, oldukça geniş bir alan üzerinde bulunmaktadır. 120 bin metre karelik bir alana sahip olan bu park, Anadolu Yakası’nda yer almaktadır. Bolca yeşilliğin bulunması, etrafındaki büyük gökdelenlere kafa tutacak niteliktedir. Bu sebeple de şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyen çok sayıda kişi, sürekli olarak bu parkı ziyaret etmek istemektedir.

Özgürlük Parkı içerisinde bulunan birbirinden farklı aktivite alanları ile birlikte, kişiler diledikleri her türlü etkinliği gerçekleştirebilme imkânına da sahip olabilmektedir. Son zamanlarda oldukça popülaritesinin artması, birçok konser ve kültürel etkinliklerin de bu park içerisinde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Göztepe Özgürlük Parkı Neler Var?

120.000 metre kare gibi büyük bir alana sahip olması sebebi ile Göztepe Özgürlük Parkı içerisinde birbirinden farklı alanlar bulunmaktadır. Hemen her yaşa hitap eden futbol ve basketbol sahalarının yanı sıra bir de tenis kortu bulunmaktadır. Çocuklar için yapılmış olan farklı büyüklüklere sahip olan iki adet oyun parkı da yine bu park içerisinde yer almaktadır. Oldukça uzun bir yürüyüş parkurunun bulunması ile birlikte, kişiler kendileri ve köpekleri ile birlikte isterlerse koşabilmekte isterlerse de keyifli bir şekilde yürüyüşlerini yapabilmektedirler.

Bisiklet yolu ve anfitiyatronun yanı sıra kişilerin aileleri ile piknik yapabilmelerine olanak tanıyan bir piknik alanı da mevcuttur. Göztepe Özgürlük Parkı, kişilerin gün içerisindeki öğünlerini yiyebilmeleri için birbirinden farklı kafe ve restorana da ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kişiler kendi bütçe ve damak tatlarına göre istedikleri kafeteryalardan birini tercih edebilmektedir.

Göztepe Özgürlük Parkı Resimleri

Göztepe Özgürlük Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

İstanbul ilinin en gözde semtlerinden biri olan Kadıköy semtinde bulunan Göztepe Özgürlük Parkı, kişilerin birçok toplu taşıma aracı ile gidebilecekleri bir konuma sahiptir. FB1 kodlu İETT otobüsleri ile birlikte aynı zamanda 4,222, ER2, FB2 ve GZ2 kodlu otobüsler de bu parka gitmek için kullanılabilmektedir. B2 kodlu trenler de kişilerin bu parka gidebilmeleri için sefer düzenlemeye devam etmektedir.

34Z, 34G ve 34A kodlu metrobüs seçenekleri de bu konuda kişiler tarafından oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kişiler kendi araçları ile de bu eşsiz güzelliğe sahip olan parka kolayca gidebilmektedirler.

Göztepe Özgürlük Parkı Ulaşım Haritası

Göztepe Özgürlük Parkı harita ve konum detaylarına konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Anadolu yakasında görülmesi gereken bir diğer yer olan Moda İskelesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizlerde Göztepe Özgürlük Parkı gezileriniz hakkındaki bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.