PAYLAŞ
ingiltere vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere dünya tarihinde oldukça eski ülkelerden bir tanesi. Dolayısıyla tarihi yapı da mevcut halde. Gezmek için gidilebilecek harika ülkelerden bir tanesi. Londra ise gezme eylemi için son derece güzel bir şehir.

Ülke, özellikle Londra, gelişmişliğin üst seviyelerinde olduğu için Dünya’nın birçok yerinden hem iş hem de eğitim amaçlı birçok ziyaretçi kabul ediyor. Tabi aklınıza estiği gibi toparlanıp gidemiyorsunuz. Bunun için gerekli prosedürler var.

Pasaport ve vize almanız gerekmektedir. Pasaport alması biraz daha kolay. Ama vize için aynı şeyi söyleyemeyiz.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar

İngiltere vizesi için bazı gerekli evraklar bulunmaktadır. Pasaport ve pasaport fotokopisi, başvuru formu, dilekçe, vekâlet dilekçesi, yurtdışı seyahat sigortası, uçak ve otel rezervasyonları, fotoğraf, gelir belgeleri, çalıştığınız iş yerinin vergi levhası, oda sicil kaydı, imza sirküleri, iş yeri izin belgesi, ticaret gazetesi kaydı başvuru evrakları arasında mutlaka bulunması gerekir.

Ayrıca ne amaçlı vize almak istediğinizde son derece önemli çünkü başvuru formunu onda göre dolduruyorsunuz. Turistik, ticari, ziyaret ve oturum amaçlı olarak vize alabilirsiniz.

ingiltere londra

İngiltere vize başvurusu

İngiltere vizesi başvurusu konsolosluğa yapılmaktadır. Fakat parmak izi ve fotoğraf çekimi durumu söz konusu değilse bizzat sizin gitmenize gerek yoktur. Bunu danışmanlık yapan firmalardaki temsilciler aracılığı ile başvuruları yapabilirsiniz.

2009 yılından bu yana vize başvuru formları tamamen İngilizce olarak doldurulmaktadır. Eğer son 5 yılda İngiltere, Amerika ya da Kanada’da bulunduysanız ekspres vize ayrıcalığından faydalanabilir ve iki gün içerisinde işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Vize hakkında bilgiler içeren Vize Nedir ? Nereden Alınır ? yazımızı inceleyebilirsiniz.

İngiltere vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. İngiltere vizesi başvurusunda konsolosluktan direkt olarak sizin başvurunuz kabul edilmemektedir. Bu yüzden bir danışmana müracaat etmeniz gerekiyor. Başvuru esnasında tekrar tekrar uğraşmamanız için ise bazı evrakları İngilizce olarak tercüme ettirmeniz gerekmektedir.

Başvurunuz kabul edilmeden önce İngiltere Konsolosluğu sizi bir görüşmeye çağırabilir bu da vize öncesi mülakat olarak değerlendirilecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here