PAYLAŞ
Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi

İstanbul Levent’te yer alan ve ailece zaman geçirmek isteyen herkesin ziyaret edebileceği, dünyadaki ilk 4 boyutlu heykel müzesi olan Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi, heykellerin yaşadıkları dönemin canlandırıldıkları ve dekorun yansıtıldığı farklı bir sergi biçimidir. Müzede aynı zamanda ziyaretçilerin ayak ya da el kalıpları özel bir malzeme ile alınmakta, polyester veya balmumu ile kişiye özel çalışmalar yapılmaktadır. Yapılan bu çalışmalar, iyi bir şekilde korunulduğu zaman, yüz yıllar boyunca saklanılma imkanına sahiptir.

Müzede ziyaret esnasında 40 dakika süresince bilgi aktarımı yapılmakta ve yapılan bilgi aktarımları sinevizyon gösterileri ile desteklenmektedir. En dikkat çekici özellik ise, bazı balmumu heykellerine hareket kazandırılmış olmasıdır.

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesinde ünlü şahısların hayranlık uyandıracak heykelleri de yer almaktadır. Başta Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kanuni Sultan Süleyman, Osmangazi, Yavuz Sultan Selim ve Fatih Sultan Mehmet gibi Osmanlı padişahlarının balmumu heykelleri de sergilenmektedir. Fuzuli, Leonardo Da Vinci, Rumi, Nazım Hikmet, İbn-i Sina, Mevlana Celaleddin-i Rumi, Yunus Emre ve Mimar Sinan gibi ünlü ve önemli şahıslarında, balmumu heykellerine rastlamak mümkündür. İlgi çekici diğer balmumu heykelleri arasında, Elvis Presley, Arnold Schwarzenegger, Michael Jackson, Mihail Gorbaçov, Alparslan, Hürrem Sultan, Timur ile Fransa Kralı XV.Lois gibi bir çok ünlü ve tanınmış simada bulunmaktadır.

Sayılan tüm bu balmumu heykellerinin kişilerin gerçek kemik ölçüm sonuçları neticesinde yapıldığı ve dolayısı ile birebir ölçülerde bulunduğu görülmektedir. Müzeye yapılan ziyaretlerde, balmumu heykellerine hayranlık ile bakılmakta verilen bilgiler ve sinevizyon gösterileri sayesinde, canlı ortamlarda dolaşılıyormuş hissi yaratılmaktadır. İstanbul’da yaşayanlar ya da İstanbul’a ziyarete gidenler, Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesini mutlak suret ile ziyaret etmelidir.

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Resimleri

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi, İstanbul Levent’te, Sapphire İstanbul Emniyet Evleri mahallesinde, Büyükdere Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesine ulaşım, metro hatları aracılığı ile kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Göz At : İstanbul’da Tema Park ve Akvaryumlar

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Giriş Ücreti

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesinin giriş ücreti, tam ve indirimli bilet olarak iki kategoride uygulanmaktadır.

Bilet Türü Ücret
Tam Bilet : 15 TL
İndirimli bilet : 10 TL
7 yaş ve yedi yaş altında olan çocuklar Ücretsiz

Ayrıca, basın mensupları ile engelli vatandaşlar ve engelli vatandaşların birer adet refakatçisi de, ücretsiz giriş imkanından yararlanabilmektedir.

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Ziyaret Saatleri

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi, haftanın her günü ziyarete açıktır. Ziyaret saatleri her gün 10:00 ile 22:00 arası gerçekleştirilmektedir. İstanbul Sapphire alış veriş merkezinin belirlemiş olduğu saatler dahilinde, müzeyi yılbaşı gününde ve bayram tatillerinde de ziyaret etmek mümkün kılınmıştır.

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Ulaşım Haritası

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi İletişim Bilgileri

Adres : Sapphire İstanbul Emniyet Evleri Mh. Eski Büyükdere Cd. No:1 4.Levent / İstanbul
Telefon : (0212) 268 80 80

Sizlerde Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here