PAYLAŞ
Kleopatra Plajı

Kleopatra plajı Alanya’nın tarihi yarım adasının batısından ve Damlataş’ın bitimi ile hemen başlar. 2 km’lik bir uzunluğa sahiptir.Adını M.Ö.69- M.Ö. 30 yılları arasında yaşamış olan antik Mısır’ın son helenistik kraliçesi Kleopatra’dan aldı.

Efsaneye göre Roma generali , Antony Alanya ve çevresini Mısır kraliçesi Kleopatra’ya hediye ettiği zaman, Kleopatra her gün kalenin yamacında banyo yapmak için plaja inermiş. Aslında söylendiği üzere  Kleopatra’nın yüzmek istediğinde kullandığı ve kaleden direk olarak plaja giden bir tüneli bulunuyormuş. Mısır kraliçesi Kleopatra Akdeniz’de çıktığı her sefer sırasında Alanya’ya uğrar ve bu plajda denize girermiş.

Kleopatra Plajı Resimleri

Kleopatra Plajı Kumu ve Denizi Nasıl?

Denizin ve sahilin altın renkli kumları olması, geniş bir sahil alanından oluşması ve berrak denizi ile 8- 10 metreye kadar sığ olması da en başlıca özelliklerindendir. Ayrıca mavi bayraklı dır. Denizde deniz gözlüğü kullanılarak bakıldığı zaman, zemin kumu, güneş ışıltıları ve balıklar çok net şekilde görülebilir. Sahili ise oldukça temizdir, ince kumu insanı adeta büyüler. Bunun için her sene milyonlarca yerli ve yabancı turist Alanya’nın Kleopatra plajına akın etmektedir.

Kleopatra Plajı Çevresinde Konaklama ve Oteller

Konaklama için oldukça fazla tesis plajın yakınında yer almaktadır.Oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır.Bölgedeki otel ve pansiyonlar için rezervasyon yapmak veya otelleri incelemek için tıklayın.

Kleopatra Plajı Giriş Ücreti

Plaj halka ve turiste açıktır. Girişler ücretsizdir, ancak şezlong ve plaj şemsiyesi gibi malzemeler ücretlidir. Her 50 metrede olan sahil büfelerinde fastfood tarzında yiyecekler, ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunların yanı sıra kıyı boyunca tekne, paraşüt, jet ski, deniz bisikleti gibi aktivitelerden de yararlanabilirsiniz.

Alanya gezileriniz için hazırladığımız Alanya’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Kleopatra Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Plaj, Antalya ilinin Alanya ilçesinde yer almaktadır.Hava yolu ile Antalya hava limanı ile Alanya merkez arası sadece 120 km’dir. Antalya hava limanından otobüs, taksi veya bazı uçak firmalarının servisleri ile buraya ulaşabilirsiniz. Eğer kendi aracını ile Alanya’ya ulaşmak isterseniz, İstanbul Alanya arası mesafe 830 km’dir. Yaklaşık 12 saat sürmektedir.

Kleopatra Plajı Haritası

Sizlerde Kleopatra Plajı gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here