Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı tam bir doğa harikasıdır. 7 ayrı ufak şelalecik birleşir ve 7 ayrı gölet birbirine bağlanır. Şelale, iki kilometrelik bir kanyonun içerisinde yerini almıştır.

Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler

Geçmiş yıllarda şelale ziyaretçilere açılmıştır ve etrafında piknik gibi aktivitelerin yapılmasına izin verilmiştir. Şelalenin etrafında restoran, kafe, çocuk parkı gibi bölgeler de mevcuttur. Aynı zamanda tuvalet, su içme alanı vesaire gibi yerler de buranın etrafında mevcuttur. Ulaşımı kendi aracınız ile sağlayabilirsiniz. Bölgede aracınız için özel bir otopark mevcuttur. Şelale, göl ve etrafında bulunan orman son derece eşsiz ve hoş bir manzara oluşturmaktadır. Yemyeşil bir görüntünün içerisinde bulacaksınız kendinizi buraya vardığınız zaman.

Şelale yaklaşık olarak 18 metrelik bir yükseklikten dökülmektedir. Ana şelale ise 12 metreden dökülmektedir. Eskiden şelalenin bulunduğu alan çok daha temiz iken son dönemlerde çevrenin kirlenmeye başlaması gerek ziyaretçilerin gerek ise diğer turistlerin ilgisini çekmeye başlamıştır. Ne yazıktır ki böyle bir güzellik kirletilmeye başlanmıştır. Yabancı turistlerin de oldukça sık geldikleri şelale özellik ile fotoğraf çekmek için inanılmaz derece uygun bir yerdir.

Şelale ziyaretleriniz sırasında sizlerde şelalenin sesine karşılık yemek yiyebilirsiniz. Şelale, bir tabiat parkı olarak düzenlenmiştir. Bu sebep ile çevresinde dilediğiniz tüm ihtiyaçlar burada mevcuttur. Aynı zamanda çeşitli hediyelik eşyalar almak için de mağazalar mevcuttur. Bu mağazalardan şelaleyi sizlere hatırlatacak birkaç küçük anı satın alabilirsiniz. Bölgenin çevresinde herhangi bir konaklama alanı mevcut değildir. Bu sebep ile günübirlik gezintiler burada daha uygun olacaktır.

Bölgeye vardığınızda acıkırsanız çeşitli yemek yerleri mevcuttur. Dilerseniz restoranda hoş bir yemek yiyebilir ve manzarayı izleyebilirsiniz. Dilerseniz de parkın içerisinde bulunan çeşitli fast-food satan büfelerden ürün satın alabilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesi Resimleri

Kurşunlu Şelalesi Gezilecek Yerleri

Şelalenin etrafında bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Aynı zamanda şelale, bir kanyonun içerisinde yer aldığından dolayı bu kanyonu da gezebilirsiniz. Şelale kadar ormanı da gezmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir

Şelaleyi ziyaret ettikten sonra ormanı da gezebilirsiniz. Bir yürüyüş ile temiz havayı içinize çekebilir ve doğanın içerisinde olmanın keyfine varabilirsiniz. Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere çevrede herhangi bir konaklama alanı bulunmamaktadır. Bu sebep ile bölgeye sadece günü birlik ziyaretler yapmak mümkün olacaktır. Aynı zamanda şelale ziyaretiniz esnasında leziz yemekler tadabilir ve çeşitli hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Doğanın içerisinde koşan ufak hayvanları da görebilir ve tanıyabilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Şelale, Antalya ilinde yer almaktadır. Daha öncede bahsettiğimiz üzere bir kanyonun içerisindedir. Bölgeye şahsi aracınız ile ve çeşitli otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölgeye 230 ve 231 numaralı minibüsler ile veya 79 numaralı otobüs ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Özel aracı ile gelenler için şelalenin yakınında bir otopark mevcuttur.

Haritası ve Konumu

Şelale için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Antalya gezilerinizde görülmesi gereken yerler için Antalya’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.