Kurugöl Kanyonu

Düzce’de yer alan Kurugöl kanyonu hakkında bilgiler ile konaklama, bölgede yapılacak aktiviteler ve nerede ile ulaşım hakkında bilgilere yer veriyoruz.

Kurugöl Kanyonu Hakkında Bilgiler

Kurugöl kanyonu yer aldığı bölge, 2006 senesinde mesire alanı ve 2011 senesinde de tabiat parkı ünvanlarını almıştır. Son derece temiz bir havaya sahip olan bölge oldukça büyük bir alana yayılmıştır. Bölge genellik ile günü birlikçiler tarafından ziyaret edilmektedir. Bunun sebebi ise bölgenin Karasu ve Ereğli bölgelerine yakın olmasından kaynaklanıyor. Karasuya gitmek isteyen bireyler için burası genelde son derece hoş ve renkli bir uğrak noktası oluyor. Bölgede birçok farklı sporu yapabilirsiniz.

Aslında burası konaklamaya da son derece uygun olduğundan dolayı sadece uğrak noktası olarak değil bir tatil beldesi olarak da tercih edilebilir. Bölge, aynı zamanda tarihi açıdan da bir geçmişe sahiptir. Buraya geldiğiniz zaman çeşitli Karadeniz lezzetlerini tatmayı unutmamanınızı tavsiye ederiz. Spor sever bir yapınız var ise buraya geldiğinizde birkaç gün kalmalı ve bol oksijenli havayı içinize çekerek bölgenin el verdiği sporları yapmalısınız. Burası az bilinen ve az ziyaret edilen bir yer olmasına rağmen aslında turizm açısından son derece elverişli bir bölgedir. Aynı zamanda soyları tükenen sülünlerin üretimleri burada yapılmaktadır. Bu sebeple bölgede ve çevresinde avlanmak kesinlikle yasaktır.

Kurugöl Kanyonu Resimleri

Kurugöl Kanyonu Neler Yapılır?

Kurugöl kanyonu birçok spor dalına elverişli bir yerdir. Burada kaya tırmanışı, trekking, safari ve foto-safari gibi aktiviteleri yapabilirsiniz. Bu tip sporlar ülkemizde birçok farklı yerde yapılabiliyor olsa dahi şehre bu denli yakın bir yerde olması burayı farklı kılıyor. Turistlerin burayı ziyaret etmelerinin temel amacı da bu sporlar ve manzaradan kaynaklanıyor. Burası grup halinde gelindiği zaman oldukça heyecanlı ve eğlenceli olabilecek bir bölgedir.

Kurugöl Kanyonu Konaklama

Bölgede ve çevresinde konaklamanız için ufak pansiyonlar bulunmaktadır. Dilerseniz bu pansiyonlarda konaklayabilir ve bu bölgede güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Aynı zamanda buraya çok yakın olan topuk yaylası ve çevresinde de konaklamayı sağlayabilirsiniz.

Kurugöl Kanyonu Nerede ve Nasıl Gidilir?

İstanbul-Bolu istikametinde ilerlemeli ve Düzce’ye varmalısınız. Buraya vardıktan sonra Akçakoca’ya gelmeniz gerekir. Buradan da tabelaları izleyerek bölgeye ulaşabilirsiniz. Kurugöl kanyonu, Düzce Akçakoca’da yer almaktadır.

Kurugöl Kanyonu Haritası

Kanyon için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Düzce gezilerinizde bölgede gezilecek yerler hakkında bilgiler içeren Akçakoca gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz