Ladik Akdağ Kayak Merkezi

Kayak severler için bu sefer Karadeniz’de yer alan ve Samsun’un Ladik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Merkezi hakkında tüm detayları paylaşıyoruz. Pistleri, konaklama imkanları ile ulaşım ve iletişim bilgilerine yer verdiğimiz gezi rehberimiz.

Akdağ Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler

Samsun ilinde yer alan ve Karadeniz’de kayak severlerin hizmetine sunulan tesis, konaklama yapabileceğiniz bir tesisede sahip.1500m Rakımlı kayak merkezi, kış aylarında kayak severleri ağırladığı gibi aynı zamanda doğal çimlere sahip olmasından dolayı yaz aylarında da çim kayağı için misafirlerini ağırlıyor.

Her yıl düzenenlenen yayla şenliklerine de katılabileceğiniz tesiste, kayak kiralama veya ATV, kızak ve kar motorsikleti gibi ekipman ve araçları kiralayabilirsiniz.

Akdağ Kayak Merkezi Pistleri

Akdağ Kayak Merkezi Pistleri

Kayak merkezinde 6 adet pist bulunuyor.Bu pistlerin en kısa olanı 1600m ve en uzun olanı ise 3600m.Tesiste yer alan telesiyej toplam 87 sandalye kapasitesine sahip ve 1365m uzunluğu bulunuyor.

Kayak Sezonu Ne Zaman?

Ne zaman gidilir diye düşünenler için kayak merkezinde sezon Kasım ayı sonu gibi başlıyor ve Mart ayına kadar devam edebiliyor.

Akdağ Kayak Merkezi Konaklama

Gümüş Park Resort Akdağ Kayak Merkezi Konaklama

Konaklama için kayak merkezi içerisinde yer alan otelde veya ilçe merkezi tercih edilebilir.Kayak merkezinde yer alan Gümüş Park Resort otelde konaklayabilirsiniz. Fiyat ve rezervasyon bilgisi için (362) 771 25 05 nolu telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.Yoğunluk nedeni ile erken rezervasyon yapmanızda fayda var.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Konukevi Akdağ Kayak Merkezi

Kayak merkezinde konaklama için bir diğer alternatif ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Konukevi. Burada üniversite ve diğer kamu personeli kalabiliyor. Konaklama için iletişim kurabilir ve kamu personeli dışında konaklamada yer bulabilirseniz uygun fiyatlara kalabilirsiniz.Fiyatlar hakkında bilgi vermek gerekirse, kamu veya üniversite personeli değilseniz konaklamalarda kişi başı 100 TL ücret alınıyor. 3 Kişilik aile odaları ise gecelik 270 TL olarak fiyatlandırılmış.Kamu personeli iseniz kişi başı 70 TL alınıyor ve aile odası içinde 180 TL talep ediliyor. Normal girişlere göre Kamu personeli daha avantajlı tutulmuş.Fiyatlarda değişimler olabilir, bu sebeple tesisten güncel bilgi edinebilirsiniz.Tesis telefon numarası olan (362) 771 21 68 veya  (362) 457 60 46 nolu numaralardan rezervasyon yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

Ladik Akdağ Kayak Merkezi Nerede?

Kayak merkezi, Samsun ilinin Ladik ilçesinde yer alır.Samsun il merkezine 75km uzaklıkta bulunuluyor.Ladik ilçesine ise 7km uzaklıktadır.Tesisin Samsun Havalimanına olan uzaklığı 100km

Haritası ve Konumu

Kayak merkezi için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Kayak merkezinde yer alan tesislerin telefon numaraları;

Gümüş Park Resort (362) 771 25 05
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Konukevi (362) 771 21 68 veya  (362) 457 60 46

Türkiye’de yer alan diğer diğer tesislere Kayak Merkezleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.Samsun gezilerinizde görülmesi gereken yerler içinde Samsun’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde kayak merkezi hakkında düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi yazımız yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. İyi günler, ben bir kayak ve snowboard eğitmeniyim, farklı diller konuşuyorum, çocuklara ve yetişkinlere farklı yönlerde öğretiyorum. Benim için bir işin var mı

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.