Londra’da Görülmesi Gereken Yerler

Abbey Road
Ya da Abbey Caddesi,Beatles’in 1969 yılında 11.albüm kapağı resmine özenen insanlar bu caddeye akın ediyor.Bu halen devam etmekte,herkes arabaları durdurup tanımadığı insanlardan fotoğraflarını çekmelerini rica ediyor.Sizde bu deneyimi yaşayabilirsiniz,Londra’ya gittiğinizde bu caddede mutlaka fotoğraf çektirin!

Abbey Road

 Forbidden Planet

Çizgi roman,manga,bilgisayar oyunları,action figure gibi satışların yapıldığı mağazada,fiyatlar çok düşük değil.Ancak bu alanda Londra’da bulunan en iyi mağaza olduğu için buraya uğramanızı tavsiye ediyoruz.Çünkü burada göreceklerinizin bir çoğunu,muhtemelen başka bir yerde göremeyeceksiniz.

Forbidden planet

 

Sherlock Müzesi

Dünyaca bilinen,meşhur dedektif Sharlock Holmes’in müzesini ve hemen yanında bulunan mağazasını görmenizde fayda var.Müzeye yetişkinler için giriş ücreti 8 pound.Para ödemek istemiyorsanız,müze yerine sadece mağazayı gezebilirsiniz.Müzenin hemen önünde duran güvenlik görevlisiyle fotoğraf çektirebilirsiniz.

Sherlock Müzesi

 

Harrods Mağazası

Burası Londra’nın en eski ve bilinen mağazalarından.Bir şey almasanız bile en azından içerisini görmenizi öneririz.

Harrods mağazası

 

Speakers Corner

Burada herkes bir taburenin üzerine çıkıp konuşma yapabilir.Tarihe bakıldığında Marx, Lenin, Orwell gibi isimlerin de burada konuşma yaptıklarını biliyoruz.Herkes burada yapılan konuşma yüzünden tutuklama olmadığını düşünse de,şikayet edilirse polisin buna hakkı var.Ancak polis,konuşmacılara hoşgörülü davranıyor.Günümüzde genel olarak konuşulan konular din ve ekonomi.

İngiltere vize başvurusu ile ilgili olan İngiltere Vizesi ve Vize Başvuru Süreci yazımızı inceleyebilirsiniz.

Speakers Corner

 

Portobello Pazarı

Nothing Hill’de buluna  Portobello sokağında,her cumartesi Londra’nın en büyük ve kalabalık pazarlarından bir tanesi düzenlenir.Burada yiyecek-içecekten,eski kıyafete,antika eşyalara,kasetlere,plaklara kadar her şey var.

Portobello pazarı

 

Karındeşen Jack Turları

1888 yılında,5 farklı hayat kadınının cinayetinden sorumlu tutulan,İngiltere’nin en korkunç seri katili Karındeşen Jack’in turlarına katılın.Turlar akşam çöktüğünde,karanlık saatlerde gerçekleştiriliyor.Cinayetin işlendiği yerleri gezerken,tur rehberinin de hikayelerini dinlerken,he rşey hayalinizde canlanacak.

Karındeşen jack turu

 

Emirates Stadyum Turu

Emirates stadyumu

 

Radio Days

Londra’nın en iyi vintage dükkanlarından olan Radio Days’de aradığınız bir sürü çeşidi burada bulabilirsiniz.

Radio days

 

Ripley’s Believe It or Not

Dünyaya gelen sıra dışı insanlar,yüzü kıldan gözükmeyenler,çenesiyle burnunu kapatanlar,pirinçten yapılan tablolar ve daha bir çok şey ‘inan ya da inanma’ da bulabilirsiniz.Müze yerine burayı tercih edebilirsiniz.Fiyatı düşük değil ama akşamları indirim yapıyorlar.

Ripley’s Believe It or Not

 

Ayrıca detaylı bir rehber olan Londra’da Gezilecek Yerler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Görülmesi gereken yerler hakkında Bu Yerleri Mutlaka Görmelisiniz yazımız ile dünyadaki görülmesi gereken harika yerleri sizler için bir araya getirdik.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.