Tekne Turları

Tekne turları yerli ve yabancı turistleri mavinin ve yeşilin birleştiği yerlere götürüyor.Sabahın erken  saatlerinde Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesi ile Marmaris’e bağlı Çamlı mahallesinden sabah saatlerinde kalkan tekneler,yerli ve yabancı turistlere inanılmaz kısa tatil yaşatıyor.

Teknelerin uğradığı,cenneti andıran,bakir koylar,Kandilli koyu,Lacivert koy,İnce Kum Plajı,Sedir Adası ve Gelibolu Adası Su Altı Mağaraları.Tüm bu güzelliklere erişmek bu teknelerle çok kolay.

Özellikle orta halli ailelerin tercih ettiği bu turlar,kişi başı 25 TL gibi çok uygun fiyatlarla,yerli ve yabancı turistlere sunuluyor.

Teknelerde,sabah çayı ve öğle yemeği gibi ikramlar da bulunuyor.Gün içerisinde,teknenin uğradığı koylarda,plajlarda güneşlenip,eşsiz sularında yüzebilirsiniz.

Sezonun açıldığı günden bu yana tekneler,günlük yaklaşık 1000 yolcu ağrılıyor.Geçen yılın verilerine göre sezonda,200 bini aşkın yolcu taşıyan tekneler,bu yıl bu sayıyı aşmayı hedefliyor.

Teknelerin sezonda uğrak noktalarından biri olan Sedir Adası,sezonda yaklaşık 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.Burası hem tarihi,hem de deniziyle turistlerin ilgisini oldukça çekiyor.

Düzenlenen tekne turlarına,özellikle hafta sonları gösterilen ilgi çok büyük.Isparta,Aydın,Burdur,Denizli illerinden bir çok turisti ağırlıyorlar.

Ufak çaplı bir etkinlik gibi görünse de,Tekne turları aslında bir güne,bir sürü duraklar sığdırabileceğiniz çok güzel ve eşsiz bir etkinliktir.İster aile olarak,ister çift olarak,isterseniz de tek başınıza eğlenebileceğiniz bir tur.Maliyeti düşük,eğlencesi bol.Ufak çaplı gözükse de,tekne turlarının özellikle iç pazara katkısı oldukça büyük.

Denemenizi tavsiye ederiz!

Ayrıca Marmaris’te görülecek yerler listesi bulunan Marmaris Gezilecek Yerler yazımızı incelemelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.