PAYLAŞ

Mazeup, son dönemin oldukça ilgi çekici oyunlarından ve eğlencelerinden birisi olan evden kaçış oyunları arasında İstanbul’da en dikkat çeken yerlerden birisi.

Benzer örneklerinden olduğu gibi Mazeup’ta da hikaye evden kaçmak üzerine kurulu. 60 dakika içerisinde evde saklanan kaşıkçı elmasını bulup, Yeniçeriler gelmeden evden kaçmanın gerektiği oyun, genellikle en çok tercih edilen ve en sevilen oyun kurgularından birisi.

2 ile 5 kişi arasında değişen oyuncuların bir odaya kilitlenmesi ile başlayan oyun, oyuncuların odada yer alan bulmacaları ve detayları ilişkilendirip verilen görevi yerine getirip evden kaçabilmesiyle kazanılıyor. Oyuncular bu görevi 60 dakika içerisinde yerine getiremezse kaybetmiş oluyor ve görevliler tarafından evin dışına alınıyorlar ve oyun son buluyor.

Bunun yanında rezervasyon ile doğum günü ve evlenme teklifi gibi özel durumlarda oyun kişiye özel olarak kurgulanabiliyor ve hediyeler ya da yüzük, oyun içerisine gizlenerek sürpriz yapılabiliyor.

Mazeup Evden Kaçış (İstanbul) Nerede ve Nasıl Gidilir?

Mazeup, Cihangir’de bir dairenin oyun için restore edilmesi ile hayata geçirilmiş bir proje. Dairenin bulunduğu bina, Alman Hastanesi’nin yanında, Taksim İlk Yardım Hastanesi’nin ise çaprazında kalıyor.

Mazeup’a ulaşım için, Taksim’e otobüs, taksi, metro ya da minibüs ile geldikten sonra Sıraselviler Caddesi (Cihangir’e inen yol) üzerinden 5 dakikalık bir yürüyüş yeterli. Şahsi aracı ile gelmek isteyenlerin çevrede araçlarını park edebilecekleri alan oldukça sınırlı ve sadece özel otoparklar bulunmakta.

Mazeup İstanbul Odadan Kaçış Oyun Ücreti

Mazeup’ta oyun ücreti tek seans için alınıyor ve oyuna dahil olan kişi sayısına göre fiyatlar değişiyor. Oyunu 60 dakikadan önce bitirip kazanmanız ya da 60 dakika boyunca odadan çıkamamanızın fiyata herhangi bir etkisi ise yok.

2 Kişi : 100 TL
3 Kişi : 120 TL
4 Kişi: 130 TL
5 Kişi: 140 TL

Oyunlar bir saatlik seanslar şeklinde oynandığı için özellikle hafta sonları uzun süre sıra beklemeniz gerekebilir. Bu yüzden önceden iletişime geçip rezervasyon yaptırmanızda yarar var.

Mazeup Ulaşım Haritası

Mazeup İstanbul İletişim Bilgileri

Telefon: +90 212 243 7645
Açık adres: Cihangir Mh. Sıraselviler Cd. No: 73 Gül Apt. Daire: 3 Taksim / İstanbul

Sizlerde Mazeup Oyunu hakkındaki tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here