Moda İskelesi

Tarihi Moda İskelesi şu an hizmete kapalıdır. Yapılacak düzenlemeler için hizmete kapandı ve açılış tarihi ile ilgili henüz net bilgi bulunmuyor. Güncel bilgileri yazımız üzerinden takip edebilirsiniz. Yazımızda mekanın tarihi ve diğer bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tarihi Moda İskelesi her yerinden deniz manzarası muhteşem bir şekilde görülen güzellikte bir yerdir. Her köşesinden farklı güzellikte bir manzara gözüken bir görüntüye sahiptir. Mekânın işletmesi şuan için Beltur tarafından yapılmaktadır. Kadıköy’de bulunan Moda İskelesini her gün yüzlerce kişi ziyaret etmekte ve günün her saati kalabalık olmaktadır. Ayrıca Kadıköy’de bulunmasından dolayı pek çok tarihi ve turistik mekâna yakın olmasından dolayı ziyaretçi çekmektedir.

Moda da gezilecek yerler oldukça fazla bulunur. Başta Moda İskelesi başlı başına insanı huzur dolduran bir yerdir. Moda Sahili kesinlikle İstanbul’da deniz havasının en çok tadını çıkartabileceğiniz yerlerin başında gelir. Yoğurtçu Parkı ve sahilde yapacağınız kısa yürüyüşler sayesinde oldukça güzel vakit geçirebilirsiniz. Moda çay bahçelerinin şehir çapında bir ünü vardır. Bu ün lezzeti çayın güzel manzarayla buluşmasından kaynaklanır. Muhteşem günbatımı manzara eşliğinde çayınızı yudumlamak hayatınızda unutamayacağınız bir kare olarak aklınızda hep kalabilir.

Moda’da kahvaltı yapmak elbette pek çok kişinin tadını damağında bırakan bir olaydı. Fakat onlardan ziyade Moda’da bazı yerler vardır ki artık simgeleşmiş hala gelmiştir. Bunlardan bir tanesi Moda Çikolata Dükkânıdır. Burada birbirinden değişik pek çok çikolata deneyebilir ve bu çikolatalardan istediğinizi satın alabilirsiniz. Moda Hola Tanini Tapas İspanyol yemeklerini İstanbul’da en güzel bir şekilde tadabileceğiniz bir yerdir. Elbette ki yaz aylarının vazgeçilmesi Dondurmacı Ali Usta’da mutlaka dondurma yemeden geri dönmemelisiniz.

Moda’da kahvaltı yapmak için biraz erken kalkmanız gerekebilir. Aksi takdirde öğlene doğru kahvaltıya giderseniz yer bulabilmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Moda İskelesi Tarihi

Moda İskelesi de Haydarpaşa İskelesinin mimarı Vedat Bey’dir. 1916-1917 yılları arasında inşa edilmiştir. İskeleye taş bir yol takip edilerek varılır. İskelenin neredeyse tamamı zarif Kütahya çinileri ile bezenmiştir. Lodos fırtınasında aşırı derece de zarar gören iskelenin üst katı sonradan kaldırıldı. 1 Temmuz 2001 yılı Kabotaj Bayramında tekrar hizmete açılmıştır. Bu tarihi ve güzel mekânın işletmesi şuan Beltur tarafından işletilmektedir. Restoran ve kafe olarak hizmet vermektedir.

Moda İskelesi Resimleri

Moda İskelesi Kahvaltı Fiyatları

Moda iskelesinde kahvaltı yapmak biraz pahalıya mal olabilir. Açık büfe kahvaltı fiyatı 25 ile 30 lira arasında değişmektedir.Güncel fiyatlar için kurumdan bilgi alabilirsiniz.

Kadıköy’de gezilecek yerler arasında bulunan Caddebostan Kültür Merkezi yazımıza göz atabilirsiniz.

Moda İskelesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Moda İskelesi, İstanbul ili Anadolu yakası ve Kadıköy ilçesinde yer alır. Vapur ile Kadıköy İskelesine ulaştıktan sonra tarihi tramvaya binerek ya da yürüyerek Moda İskelesine ulaşabilirsiniz.

Moda İskelesi harita ve konum detaylarına konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Kadıköy gezilerinizde görülmesi gereken yerler için Kadıköy’de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz