Mogan Parkı

Dinlenme, piknik ve eğlence gibi ortamlara ev sahipliği yapan Mogan Parkı, yaklaşık olarak 644,979 m² alan üzerinde bulunmaktadır. Çoğunlukla açık ve yarı açık alanları bulunan parkta, sportif ve kültürel faaliyetler de yer almaktadır.

Mogan Parkı Hakkında Bilgiler

Bu alanda; ahşap kıyı koyu, piknik alanı, koşu ve yaya yolu, marina adası, çocuk oyun alanları, engelli çocuklar için oyun alanı, istasyonlu koşu pisti, basket sahası, 2 adet mini futbol sahası, 3 adet tenis kortu bulunmaktadır.

Mogan gölüne hakim bir tepede toplamda 3000 kişilik bir anfitiyatro ile, 1000 kişilik modern bir nikah salonu barındırmaktadır. Başkentlilerin deniz özlemini kolayca giderebilecekleri Gölbaşı da yine Mogan Parkı’nda bulunmaktadır. Mogan göl kıyısında bulunan ve yaklaşık olarak da 25 metre deniz yüksekliğine sahip olan deniz fenerinin balkonundan gölün tüm güzelliği izlenebilmektedir.

Mogan gölünün Haymana yolu kıyı şeridindeki bölgeye, yaklaşık olarak 4 kilometrelik ahşap biçimli sahil yürüyüş yolu yapılmıştır. Ayrıca, yol üzerine 3 adet seyir terası ve 400 oturma bankı da yerleştirilmiştir. Bunun dışında göl ve doğa manzarasına ev sahipliği yapan park, çocuk alanı, camii, wireless, lavabo& wc, restaurant& kafe gibi olanakları da içinde bulundurmaktadır.

Rekreasyon alanındaki binicilik merkezi, Mogan Gölü Araştırma Merkezi, deniz feneri binası, spor merkezi, çeşitli kafeteryalar, kayıkhane, su deposu, danışma binaları, wc binaları, tenis, golf, kaykay ve bisiklet kulübü binaları da hizmete hazır durumdadır.

Mogan Parkı Giriş Ücreti

Mogan Parkı’na girişler ücretsizdir.Ancak otopark için ücret alınmakta.Otopark giriş ücreti ise 10 TL.

Mogan Parkı Kahvaltı Ücreti

Mogan Parkı içerisinde pek çok cafe ve restoran yer almaktadır. Burada göl kenarında kahvaltı yapmak isterseniz kahvaltı tabağı fiyatı 100 TL gibi rakamlardan başlamaktadır. Serpme kahvaltı 120 TL tutarında fiyatlandırılmaktadır.

Mogan Gölü ve Parkı Resimleri

Mogan Parkı Nerede

Mogan Parkı, Ankara ili sınırları içerisinde Gölbaşı ilçesi ve Karşıyaka mahallesinde yer almaktadır.

Mogan Parkı Nasıl Gidilir

Mogan Parkı’na en kolay sağlanan ve yakınında bırakan ulaşım aracı otobüslerdir. EGO- 177, EGO- 108, EGO-182 gibi otobüsler ile ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Ayrıca özel araç ve münibüsler işe de ulaşım olanağı bulunmaktadır. Özel araç ile ulaşım sağlayacak olan kişiler için ek bir bilgi de otoparkların ücretli olmasıdır. Diğer bir nokta ise; özel araçla gidilecekse Ankara- Konya yolu takip edilip Gölbaşı kavşağı geçildikten sonra sağa dönülmelidir. Az ileride solda bulunmaktadır.

Haritası ve Konumu

Park için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Yakınında yer alan gezilecek yerler arasında olan Eymir Gölü yazımıza da göz atabilirsiniz.Ankara’da görmeniz gereken yerler hakkında olan Ankara’da Gezilecek Yerler yazımıza göz atın.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz