PAYLAŞ
İstanbul Yat Kiralama

İstanbul’da yaşıyor ancak daha önce boğazda özel bir yatla hiç gezi yapmadıysanız inanın çok ama çok şey kaçırıyorsunuz! Kaçırdınız demiyoruz çünkü hiç bir şey için geç sayılmaz.. Bu keyfi sürebilmek için illa ki kendinize ait bir yatınız olması gerekmiyor çünkü boğazda özel yat kiralama hizmeti sunan onlarca firma var. Cümlenin içinde özel yat kelimesi geçti diye hemen aklınıza çok pahalı bir işmiş gibi de gelmesin. Gerçekten uzaktan bakıldığında yat kiralamak yüksek meblağlar ödenerek organize edilecek bir aktivite gibi gelse de aslında durum hiç de öyle değil! Yani şöyle söyleyelim; yat kirasını tek başınıza değil de 3-5 arkadaş ya da daha fazla kişi bir araya gelerek ödeyecek olursanız sıradan mekanlara ödeyeceğinizin daha azını ödeyerek ya da kafa kafaya gelecek bir ücretle boğazda lüks bir yat kiralama imkanınız bulunuyor.

Yat kiralamayı en makul fiyatlara yapabilmeniz için bu hizmeti hangi firmadan aldığınız çok ama çok önemlidir. Aynı kapasite ve özelliklerdeki yatlar için farklı firmalardan fiyat teklifi aldığınızda arada uçurum olduğunu görebilirsiniz. Bütçenize göre en iyi yatı kiralamak ve gerçekten profesyonel bir ekipten hizmet almak istiyorsanız sizlere tavsiye edebileceğimiz yegane firma, uzun senelerdir boğazda 12 ay kesintisiz olarak hizmet veren https://www.yatkiralama.net sitesidir. Herhangi bir ikram olmadan organize edilen turistik geziler ile kahvaltı, kokteyl ve yemek menüsü eşliğinde organize edilecek her türlü bireysel ve kurumsal organizasyon için en uygun fiyatlara özel yat kiralama hizmeti veriyorlar. Üstelik hizmetler sadece yaz ayları ile sınırlı da değil. Kış aylarında da aynı ekiple kusursuz organizasyonlar düzenliyorlar.

Rumeli Hisarı

Şuan itibariyle firmanın sitesinde 20’den fazla yat bulunuyor. Listelenen yatların büyük bir kısmı lüks yat kategorisinde olup, bazıları mega, bazıları da ekonomik yat olma özelliğini taşıyor. Sitenin ana sayfasında listelenen yatların fotoğraflarının üzerinde fiyatlar, bağlı oldukları yer, yemekli ve kokteyl düzende maksimum yolcu taşıma kapasiteleri yazılı halde bulunuyor. “Fiyatlar” bölümüne tıkladığınızda karşınıza çıkan “kişi sayısı”, “tur süresi”, “menü seçimi”, “içecek seçimi” ve “ekstralar” kutucuklarını kendi yat organizasyonunuza göre işaretlerseniz tüm kiralık yatlar için ödemeniz gereken toplam ücretleri aynı ekranda görebilirsiniz. Ana sayfadaki ücretler 2 kişilik, 2 saatlik, alkolsüz yemek menüsü ve ekstra hizmet seçilmemiş organizasyonların fiyatıdır. Bu değişkenleri kendi turunuza göre işaretleyerek kendi yat kiralama paketinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim; bu hizmet diğer yat kiralama şirketlerinin hiç birinde yok!

Yatlar sadece kişilere ve gruplara özel olarak hazırlanır. Yatı kiralayan kişi ve misafirleri hariç yatta yabancı hiç kimse olmaz (kaptan ve servis elemanları hariç). Yatlar menü hizmeti de alarak kiralanabileceği gibi arzu edenler dışarıdan yiyecek ve içeceklerini getirebilirler. Kuru kiralama yapılıp dışarıdan malzeme getirildiğinde firmadan garson hizmeti alınması zorunludur. Bu garsonlar hem servise yardım eder, hem de tur sonu yapılması gereken temizlik işlemini hallederler. Tüm yatların ses sistemleri vardır ve ücretsiz olarak kullanıma sunulur. Sevdiği şarkıları cd ya da usb ile yanında getirmek isteyenler için de herhangi bir engel yoktur. AUX girişi sayesinde cep telefonundan müzik dinleyebilme imkanı da mevcuttur.

Eminönü

Firmadan genelde baş başa yapılan doğum günü, evlenme teklifi ve yıldönümü kutlamaları için yat kiralaması yapılsa da düğün, mezuniyet, iftar yemeği, fasıl eğlencesi, kahvaltı turu, yüzme turu ve tüm akşam yemeği organizasyonları için de yatlar sıklıkla kiralanıyor. Kiralama süresi en az 2 saat olup yatların o günkü programları müsaitse ücretini ödeyerek süre konusunda dilediğiniz kadar uzatma işlemi de yapabiliyorsunuz. 2 saatten daha kısa sürmesi planlanan turlar için de 2 saatlik kiralama ücretinin ödenmesi gerekiyor. Bazı özel günler ve hafta sonu günleri kiralama süresinin en az 4 saat olması da istenebiliyor. Bu konu hakkında firmadan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Organizasyon günü yatlar istenilen yerden hareket ediyor ve yine müşterilerin istedikleri yerlerde sona erdiriliyor. Tabi istenilen yerler derken yatların bağlı olduğu yerler ve buralara 5-10 dakikalık yakın mesafedeki yerlerden bahsediyoruz. Yatların büyük bir kısmı Bebek, Kuruçeşme, Arnavutköy, Beykoz ve Haliç sahillerinde bağlı halde bulunuyor. Yatların bağlı olduğu yerlere uzak mesafedeki bir yerden binmek ya da inmek istenirse ek ücretler ödenmesi gerekebilir. Firma boğazdaki ücretsiz yerleri alış ve bırakış noktası olarak kullandığı için; marina, iskele gibi ücrete tabi olan yerlerin kullanılmasını talep eden kişiler, buralarda ödenmesi gerekecek olan palamar ücretini ödemekle yükümlüdürler.

Tahmin edeceğiniz gibi yaz aylarında yatlara daha fazla talep oluyor. Yağışlı, hatta havanın kapalı olduğu günlerde bile yatların büyük çoğunluğu iş alamıyor. Güneşli havalarda da boş yat bulmak neredeyse imkansız. Bu nedenle rezervasyon yaptırmak için erken davranmak gerekiyor. Özellikle hafta sonu için yat kiralamayı düşünüyorsanız aylar öncesinden bile rezervasyon yaptıran kişilerin var olduğunu bilmenizde fayda var. Beğendiğiniz yatı istediğiniz tarih ve saatler arasında rezerve etmek için yapmanız gereken ilk şey; organizasyona ödeyeceğiniz toplam ücretin %50’sini yani yarısını firmaya kaparo ödemesi olarak göndermenizdir. Kaparo ödemesi ellerine geçmediği sürece kesin rezervasyon yapmayıp kısa süreli opsiyonlar alabiliyorlar.. Kredi kartı ile ödeme yapma seçeneği olmayıp sadece nakit çalışıyorlar. Ödemeyi banka hesaplarına gönderebileceğiniz gibi ofislerine giderek elden de verebilirsiniz. Nasıl isterseniz..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.