PAYLAŞ
Parkantep Harikalar Diyarı

Parkantep Harikalar Diyarı çocukların eğlenmeleri ve oynamaları için kurulmuş bir çocuk parkıdır. Şuanda Gaziantep Belediyesi’nin işletmesi olarak çalışan park çocuklara son derece hoş oyun alanları sunmaktadır.

Park, Batalhöyük ile Recep Koç Parkı’nı da içinde barındırmaktadır. Park, 108.000 metre karelik bir alana kurularak çocuklara son derece geniş bir oyun alanı sağlamaktadır. Gaziantep Harikalar Diyarı, 31 Mayıs 2009 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından çocuklar için özel olarak kurulmuştur.Yaklaşık bir senelik bir dönem için kapatıldıktan sonra çeşitli tadilatlar yapılmış ve tekrar ziyaretçilerine açılmıştır. Parka yıllık ortalama bir milyon ziyaretçinin gelmesi beklenmektedir.

Parkantep Harikalar Diyarı Neler Var?

Parkantep Harikalar Diyarı adlı parkın içerisinde çocuklar içi yapılmış birçok oyun alanı mevcuttur. Parkın içerisinde çeşitli temalara sahip su kızağı, rafting alanı, aile treni, korku tüneli, uçan ejderhalar ve araba yarış alanı gibi alanlar bulunmaktadır.

Aynı zamanda oyun parkının içerisinde Recep Koç Parkı ve Batalhöyük parkı da yer almaktadır. Ayrıca parkın içerisinde dağ kızağı, sihirli fincan ve çocuk diskosu da yer almaktadır.

Göz At : Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Parkantep Harikalar Diyarı Resimleri

Parkantep Harikalar Diyarı Giriş Ücreti ve Fiyatları

Parkantep Harikalar Diyarı çocuk oyun parkının giriş ücreti 25 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret girişte ödenmektedir ve içeriye giriş yapıldıktan sonra herhangi başka oyuncaklar için başka bir ücret ödenmemektedir.

Parkantep Harikalar Diyarı Çalışma Saatleri

Park, haftanın her günü ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. Çalışma saatleri ise; her gün saat 10:00 ile 21:00 arasıdır. Bu saatler içerisinde parkı ziyaret edebilir ve eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Göz At : Gaziantep’te gezilecek yerler

Parkantep Harikalar Diyarı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Parkantep, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesine bağlı olan Fidanlık mahallesinde yer almaktadır. Şehir dışından gelen bireyler parka arabaları ile veya şehirler arası otobüsler ile ulaşımlarını sağlayabilirler. Şehir içinden ulaşım sağlamak isteyen bireyler ise parka şehir merkezinden kalkan otobüs veya tramvaylar ile ulaşabilirler.

Parkantep Harikalar Diyarı Haritası

Sizlerde Gaziantep‘te bulunan Harikalar Diyarı gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak hem bizim ile hem de ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. Yasak yasak yasak. En fazla görevliden duyduğum kelime. Resmen bu kelimeye(yasak)boğdular. 119 cm ile oğlum birçok şeye binemedi. Eğer çocuklarınız 141 cm degil ise kesinlikle girmeyin. 120-140 cm sınırlaması var. 4 yaş üzeri bilete tabi (2016 yılı 25 TL) yani 4 yaşındaki çocuk kaç cm olabilir? Sadece 4 eğlenceyi kullanıyorlar. Bineceği 4 çeşit için neden tam ücret alınır anlamış değilim. Ayrıca içeride mescit tadilattaymış.Namaz için dışarı çıkıyorsun.5 yıldızlı mescit aramıyoruz. Bir oda bir seccade yeterli.

    • 4 yaşındaki bir cocuğu neden getirdiniz o zaman gayet eğlenceli zaten gişelerde uyarıyorlar boy sınırını hem onlar ne yapsınlar boyu kısa cocuğu getirirseniz tabiki hiç bir şeye binemez hangi eğlence parkında boy sınırı yok ki hepsinde var Mescid için haklısınız ama kuçucuk cocuğu getirip sonrada hiç bir şeye binemedi diyemezsiniz eğer zevk almak istiyorsanız her eğlence parkında da olduğu gibi 140 cm olmalı bunu şikayet etme hakkınız yok

    • Mehmet bey resmi sitesinde yer alan saatler yer almaktadır.Şu an güncel olarak 21:00 olarak belirtilmiş sitelerinde.

  2. gercekten çok eğlenceli İstanbuldaki eğlence parkı bundan biraz daha güzel ama 80 lira bu ise 25 lira gercekten cok zevkli ucuz mükemmel 👌

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here