PAYLAŞ
Pegasus uçak bileti Alo Bilet Hattı

İstanbul ülkemizin başkenti olmasa da birçok konuda merkez olarak görevini gerçekleştiriyor. Birçok yönden başkent olarak gözüken İstanbul, havayolu ulaşımında da ülkemizin merkezi olarak rahatlıkla gösterilebiliyor. Sahip olduğu birden fazla havalimanı ile her sene milyonlarca kişinin havayolu ulaşımını kullanması sağlayan şehirde çok sayıda havayolu firmasının merkezi bulunuyor. Genel olarak nüfusun ve havayolu ulaşımının yoğun olması merkezlerin İstanbul’da kurulmasına sebep olurken turistik bir şehir olması ve dünya tarihinde çok önemli bir yere sahip olması da firmaların merkez olarak İstanbul’u seçmesini sağlıyor. Ülkemizde hizmet eden çok sayıda havayolu firmasının merkezi İstanbul’da yer alan Atatürk Havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalimanı oluyor.

İstanbul merkezli olan firmalardan birisi olarak Pegasus firması gösteriliyor. Ülkemizin havayolu ulaşımında çok büyük bir öneme sahip olan firma her zaman en ucuz biletleri satma amacıyla kurulurken kişiler tarafından çok fazla takip ediliyor. Bu doğrultuda uçaklarında her zaman yüksek doluluk oranlarını yakalayan firma yalnızca ekonomi sınıfı uçuşlar düzenleyerek kişilerin biletlerini sürekli en iyi fiyattan almasını sağlıyor. Bu aşama kişiler Türkiye’nin en genç uçak filosuna sahip olan Pegasus firması ile birlikte uçuşlarını gerçekleştirerek hem yurtiçinde hem de yurtdışında sayısız destinasyona ulaşım sağlayabiliyorlar. 1990 senesinde kurulan Pegasus firması sürekli olarak fiyatlarda indirimlere giderken bir dönem kişiler 10 TL ücretle dahi bu havayolu firmasının biletlerinden faydalanabilmiştir.

Kampanyaları yıl boyunca düzenleyen ve sürekli olarak müşterilerinin daha ucuza bir yolculuk yapmasını isteyen firma bu doğrultuda kampanyalar ile birlikte havayolu ulaşımı için inanılmaz olarak nitelendirilen fiyatlara düşebiliyor. Uçuşlarında ek masrafları ortadan kaldıran ve böylece yalnızca uçuş masraflarını bırakan firma böylece biletleri gereğinden çok daha ucuz bir hale getirebiliyor. Sonrasında da kişiler bu biletleri kredi kartları ile oturdukları yerden satın alıyorlar. İstanbul merkezli olduğu için İstanbul kalkışlı seferler her zaman daha ucuz olurken Anadolu’ya yapılan uçuşlarda da çok uygun fiyatlar ortaya çıkabiliyor. Kişilerin yalnızca kampanyayı seçmesi ve sonrasında kampanya dâhilindeki biletleri alması yeterli oluyor.

Pegasus’un kampanyalarını takip etmek isteyen kişiler gün içerisinde Alo Bilet Hattı sitesine girerek buradan Pegasus ve diğer firmaların kampanyalarını görüntüleyebiliyor. Site, herhangi bir firma kampanyasını duyurduğunda eş zamanlı olarak sitede bu kampanyaya yer veriyor. Sonrasında kişiler kampanyanın eğer kayıt olma dönemleri başlamışsa rahatlıkla site üzerinden kampanya kayıtlarını yapıyorlar. Genel olarak kampanyalara kayıt olabilmek için kişilerin bilet alışverişlerini tamamlamaları gerekiyor. Bu aşamada da sitenin uygun ödeme aşaması devrede oluyor. Ödemelerinde özel bir firma tarafından korunan site hiçbir yönden bir güvenlik ihlaline izin vermiyor. Kişilerin verdiği bilgiler herhangi bir kişi tarafından görülmezken direkt olarak bankanın sistemine düşüyor ve kişilere onay mesajları geliyor. Sonrasında alışverişler tamamlanırken kişiler uçak biletlerine sahip oluyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here