Saklıkent Kayak Merkezi

Antalya gibi sıcak bir şehrin hemen yanı başında yer alan Saklıkent kayak merkezi Türkiye’nin doğal güzelliklerinin apayrı bir yanını yansıtmaktadır. Antalya’ya 1 saatlik bir mesafede yer alan konumu sebebiyle günde birkaç mevsim yaşanabilmektedir. Buraya gelen ziyaretçiler harika bir pist, doğa ve hava ile buluşacaktır. Bu kayak merkezinin samimi bir ortamı ve şirin bir kasabası vardır. Doğa ile iç içe olan Saklıkent Kayak Merkezi, her sene çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Şehir merkezine bir saat uzaklıkta olan bu kayak merkezine günübirlik turlarla da gitme imkânı vardır.

Saklıkent Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir

Antalya’da kayak mevsimi oldukça kısa sürer. Kar kalınlığı ise kayak mevsiminde ortalama 100 – 200 cm arasındadır. Genel olarak Aralık ayı sonunda açılan sezon Mart ayında sona erer. Ancak sezon açılışı ve kapanışı her yıl hava şartlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Saklıkent Kayak Merkezi Pistleri

Antalya’da yer alan Saklıkent Kayak Merkezi 2550 metre yüksekliğindedir. Ayrıca bu kayak merkezi, Beydağlarında bulunmaktadır. Kayak merkezindeki kayak alanları 2000 metre ile 400 metre  yükseklikleri arasındadır. Saatte 240 kişi ile saatte 340 kişi kapasiteli teleski hizmeti veren bu kayak merkezinin pistlerinin zorluk derecesi ise orta ve kolaydır.

Saklıkent Kayak Merkezi Resimleri

Saklıkent Kayak Merkezinde Konaklama (Oteller)

Kayak Merkezi, 477 müstakil ev bulundurmaktadır.  Ayrıca kent merkezinde pansiyon ve restoranı hizmetleri  de verilmektedir. Saklıkent, Antalya’ya oldukça yakındır. İki mevsimi bir arada tutan bir kayak merkezidir. Motelinin yanında 200 kişilik kapasitede restoran salonu mevcuttur. Bar, disko ve animasyon hizmeti suna kayak merkezi ziyaretçilerine kaliteli hizmet vermektedir. Şehir merkezlerindeki oteller de tercih edilebilir. Her bütçeye uygun otel bulma imkânı vardır. Ayrıca Yayla ve Kayak merkezi arasında farklı özelliklere ve fiyatlara sahip oteller yer almaktadır.

Saklıkent Kayak Merkezi Nerede ?

Saklıkent Kayak Merkezi Antalya ilimizdedir.Antalya merkezine 45 kilometre mesafededir.Antalya Havaalanı’na ise uzaklığı 65 kilometredir.

Saklıkent Kayak Merkezine Nasıl Gidilir ?

Antalya merkezden kayak merkezine 1 saatte ulaşıldığı gibi Saklıkent yaylasına da 1 saatte ulaşabilir ve iki mevsimi aynı anda yaşabilirsiniz. Yol oldukça güzel manzaraya sahip olup, büyüleyici ormanlar ziyaretçilerine göz ziyafeti sunmaktadır. Ulaşım oldukça kolaydır. Antalya merkezde Migros alışveriş mağazasının karşındaki Lunaparkın önünden her sabah saat 09:00 sularında servis kalkmaktadır. Havaalanından gitmek isteyenler de rahatlıkla araç bulabilirler.

Saklıkent Kayak Merkezi Ulaşım Haritası

Ülkemizde bulunan diğer kayak merkezleri için Türkiye’deki Kayak Merkezleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz