PAYLAŞ

Samandere şelalesi koruma altına alınmış bir tabiat parkı olarak bilinmektedir. Şelale, ülkemizin koruma altına alınmış güzel bir yerdir. Çeşitli bitki örtüsü ile kaplanmış olan şelalenin etrafında çeşitli mesire ve piknik alanlarının yanı sıra kamp alanları da bulunmaktadır. Güzel bir hafta sonu için son derece uygun bir seçim olabilir burası. Ormanın içerisinde yürüyüş yapabilir daha sonrasında ise şelalenin kenarında biraz soluklanabilirsiniz. Aynı zamanda kamp alanlarında kamp yapabilir ve buraya yaptığınız ziyareti biraz uzatabilirsiniz.

Şelalenin çevresinde bir yürüyüş parkuru bulunu bu sebep ile bölge sportif faaliyetler açısından da tercih edilebilir. Biraz daha sağlıklı yaşam ve doğa ile iç içe kalmak isteyen bireyler için uygun bir yerdir burası aslında. Ama şelalenin eşsiz manzarasına karşı bir mangal keyfine de hayır diyecek yoktur ülkemizde. Şelalenin etrafındaki bitki örtüsü son derece özeldir. Bu sebep ile burası koruma altına alınmıştır. Aynı zamanda şelalenin etrafında kır gazinosu ve kır kahvesi bulunur. Bunun yanı sıra çeşitli büfelerden de acıktığınız zaman yiyecek bir şeyler almanız mümkün olacaktır.

Samandere Şelalesi Resimleri

Samandere Şelalesi Konaklama

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere şelalenin etrafında çeşitli kamp alanları bulunur. Tam bir doğa insanıysanız eğer burada çadırlı bir kamp kurabilir ve son derece hoş bir tatil geçirebilirsiniz. Özellik ile de uygun fiyatlı olacaktır. Bunun yanı sıra ahşap bambu evler de çeşitli ziyaretçiler için tasarlanmıştır. Buraya geldiğinizde lüks bir otelde kalmak çok da uygun olmayacaktır. Fakat bu ahşap bambu evler misafirler için doğa ile uyumlu olarak tasarlanmıştır. Çadırlı kamp yapmayı tercih etmiyorsanız bu evlerde de konaklamanız mümkün olacaktır.

Göz At : Kurugöl Kanyonu Düzce

Samandere Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Şelale, Düzce’de bulunmaktadır. Düzce, günümüzde pek çok doğa harikasına ev sahipliği yapmaktadır bu sebep ile oldukça özel bir yerdir. Şelale ise burada yer alan doğal güzelliklerden sadece bir tanesidir. Eğer özel aracınız ile gelirseniz diğer doğal güzellikleri de gezip görmek gibi bir şansınız olacaktır.

Düzce merkezinden Beyköy yönüne doğru ilerlemeli ve daha sonra Samandere tabelalarını takip etmeniz gerekir. Araçların gidebilecekleri asfalt yol şelalenin hemen yanına kadar devam ettiğinden dolayı çok fazla yürümeniz gerekmez. Şelale girişine aracınızı park edebilirsiniz ve buradan sonrasında doğa ile baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Düzce otobüsleri ile bölgeye gelerek çeşitli toplu taşıma araçları ile şelaleye ulaşmanız da mümkün olacaktır.

Samandere Şelalesi Haritası

Sizlerde Samandere Şelalesi gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here