Seğmenler Parkı

Çankaya’da yer alan Seğmenler Parkı, şehirin merkezinde yer alıyor. Doğaya, yeşile kaçmak isteyenler için bulunduğu konum ve sizlere sunduğu özellikleri ile harika bir seçenek. Park hakkında bilgiler, neler var, nerede ve ulaşım bilgileri ile detaylı görsellere yazımızda yer verdik.

Seğmenler Parkı Hakkında Bilgiler

Seğmenler Parkı, 1938 yılında açılmış olup iki cadde arasında kalan bir vadide yer almaktadır. Park toplamda 57.250 m2‘lik bir alana kurulmuş. Yaklaşık 40.000 m2 çim alanın yer aldığı parkta 250 m2’de çocuk oyun alanı yer alıyor. Parkın içerisinde süs havuzları, yürüyüş alanları ve çocuk bahçeleri bulunuyor. Parkta ayrıca bir Seğmenler heykeli yer alıyor.

Seğmenler Parkı Çankaya

İçerisinde yer alan açık hava tiyatrosu ile ziyaretçilerine konser gibi etkinlikler sunuyor. Park hafta sonları oldukça kalabalık. Hafta içi ise daha sakin. Park şehir yaşamından bir an olsun kaçmak isteyenler ve doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için harika bir yer.

Seğmenler Parkı Neler Yapılır?

Seğmenler Parkı Yürüyüş Yolları

Parkı her mevsim ziyaret edebilirsiniz. Yaz aylarında ağaçların arasında bir yürüyüş yapabilir veya bahar aylarında farklı renk tonlarının görsel şölenine tanık olabilirsiniz. Kış aylarında da harika bir manzaraya sahip. Kışında kısa yürüyüşler için harika bir yer. Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız burada güzel çekimler yapabilirsiniz.

Seğmenler Parkı Çocuk Oyun Alanları

Müzik çalarınızı yanınızda getirebilir ve çimlere uzanarak parkın tadını çıkarabilirsiniz. Parkın içerisinde yer alan amfi tiyatroda konserler, filmler ve benzer etkinliklere katılabilirsiniz. Evcil hayvanınız varsa onu gezdirebilirsiniz. Sessizlik arayan, şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenler için tercih edilebilecek harika bir park. Parkın vadide yer alması sebebi ile yaz aylarında serinlik arayanlar içinde harika bir tercih olabilir.

Ailecek hafta sonu gezmek isteyenler içinde parkta yer alan çocuk oyun alanları sayesinde çocuğunuz oyun bahçelerinde vakit geçirirken sizlerde çimlere uzanarak hem ağaçları, yeşili hemde çocuğunuzu izleyebilirsiniz.

Seğmenler Parkı Havuz

Seğmenler Parkı Nerede?

Park, Ankara ilinin Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Park, Çankaya caddesi ile Atatürk bulvarı arasında kalmaktadır.

Haritası ve Konumu

Park için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Bölgede Gezilecek Yerler

Ankara gezilerinizde görülmesi gereken yerler listesi için Ankara’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.