Sevilla Gezilecek Yerler

İspanyol kültürünün en derin yaşandığı şehirlerden Sevilla, şirin yapısıyla ziyaret edenleri büyülüyor. Sevilla’ya Türkiye’den direkt uçuş seferi bulunmamaktadır. Fakat farklı uçuş alternatifleri yer alıyor. Bunlardan biri İstanbul’dan Frankfurt aktarma ile Sevilla’ya ulaşmak. Bir diğer seçenek ise İstanbul’dan Malaga’nın merkezine uçak ile giderek buradan otobüs ya da tren ile Sevilla’ya geçmektir. Son olarak da İstanbul’dan Madrid’e uçarak ardından tren ya da otobüs seçeneklerinden birini tercih ederek Sevilla’ya ulaşabilirsiniz.

Genel olarak aktarmalı yollarda Sevilla’ya varış süresi uzun sürebilir. Çoğu kişi İspanya turları kapsamında Sevilla’yı gezer veya Barselona, Madrid veya yakın şehirleri gezerken Sevilla’ya da uğrar. İspanya turları şehirlerin en güzel yerlerini görmenizi sağlayacak şehir turları düzenlediği için en verimli seçeneklerden biridir. İspanya turlarına https://www.prontotour.com/Paket-Turlar/Ispanya-Turlari adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevilla’da Konaklama Seçenekleri

Sevilla’da konaklama için düşük bir bütçe ayırıyorsanız, genellikle şehir merkezinden yürüme mesafesindeki otellere yönelmeniz gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında sıcaklık yaklaşık 40 derece olduğundan dolayı şehir içerisindeki otellerde klima ve soğutma sistemleri üst seviyededir. Bütçenize biraz ekleme yaparak şehir merkezinde konaklayıp ulaşım açısından yürüyerek tüm şehri gezebilme imkânını elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra şehrin tadını doya doya çıkarmak isteyenler için uygun fiyatlı evler bulunmaktadır. Bu evleri seyahat süreniz kadar kiralayarak rahat edebilirsiniz.

Şehir İçi Ulaşım

Sevilla’da ulaşım imkânları oldukça fazladır. Özellikle metro ve otobüs Sevilla’da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Otobüsler sabah 06.00’dan akşam 23.30’a kadar hizmet vermektedir. Metro ise sabah 06.30 ile akşam 23.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Yürümeyi sevenler için toplu ulaşım araçlarını kullanmaya hiç gerek yoktur, bu şehirdeki çoğu yere yürüyerek kısa sürede ulaşabilirsiniz. Fakat yaz aylarında sıcaklıktan dolayı yürümede zorluk çekilebilir. Bunun yanı sıra şehir içerisinde taksi kullanımı da diğer şehirlere göre daha uygun fiyatlıdır.

Sevilla Gezilecek Yerler Listesi

Sevilla gezilecek yerler listesi ile şehrin merkezinde ve çevresinde görülmesi gereken tarihi, mimari, doğal güzellikleri ile görülecek en güzel yerleri listemizde yer alıyor.

Plaza de Espana

Plaza de Espana Sevilla

1929 yılında ticaret fuarı için inşaa edilen Plaza de Espana, Sevilla gezilecek yerler listemizde ilk sırada yer alıyor.Bu meydan şehrin en gözde yerlerinden birisi.

Alcazar Sarayı

Alcazar Sarayı Sevilla

Sevilla gezilecek yerler arasında Alcazar Sarayı ilk sırada yer almaktadır. Kraliçe Isabel’in, denizcileri Dünya’nın keşfi sırasında ağırladığı saray, birçok gezginin uğrak yeridir. Bu saray Elhamra Sarayından esinlenerek yapılmıştır. Aynı zamanda bahçesi, havuzu ve işlemeleri bakımından oldukça gösterişli bir saray olarak bilinmektedir.

Sevilla Katedrali

Sevilla Katedrali

Bir diğer gezilecek yer olan Sevilla Katedrali şehrin merkezinde yer almaktadır. Bu katedral kilisesi yapısı bakımından dünyanın en büyük üçüncü kilisesi olarak yer bilinir. Katedral, Müslümanlar tarafından ilk olarak cami amacıyla yapılmıştır. Fakat daha sonra Müslümanların İspanya’yı terk etmesi ile cami kiliseye çevrilmiştir. Yapısı oldukça gelişmiş bir mimari eserdir.

Maria Luisa Park

Maria Luisa Park Sevilla

Plaza de Espana içerisinde yer alan Maria Luisa Park, Sevilla gezilecek yerler listemizde ki sonraki durağımız oluyor.San Telmo Sarayı’nın bahçesi olan bu parkın içerisinde binlerce ağaç ile harika yürüyüş yolları bulunuyor.Yazın bunaltan sıcaklarında bu park adeta bir cennet bahçesi olarak karşımıza çıkıyor.

Casa de Pilatos

Casa de Pilatos Sevilla

Çini ve taşlarla süslenmiş bu yapı, mimarisi ile şehrin görülmesi gereken yerleri arasında bulunuyor.

Santa Cruz Bölgesi ve Yahudi Mahallesi

Santa Cruz Bölgesi Sevilla

Dar sokakları olan Santa Cruz bölgesi, genellikle Yahudilerin yaşadığı yer olarak bilinmektedir. Pek çok çeşitli kiliseler bu bölgede bulunmaktadır. Gezilecek yerler bakımından geniş bir yelpazesi bulunan bu yerin fotoğraflanması da oldukça zevklidir. Sokaklarında gezerken kendinizi bir festival içerisinde bulabilirsiniz. Aynı zamanda Sevilla Arenası’na giderek çeşitli gösterilere de tanıklık edebilirsiniz.

Sizlerde Sevilla gezileriniz ile ilgili tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.