Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir bölge olan Side, gezip görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Pek çok tarihi ve turistik yere sahip olan Side’ye gitmek için 10 neden şunlar olabilir:

1- Aspendos Köprüsü

Aspendos Köprüsü

Side’de gezilmesi gereken ve tarihin en zengin parçalarından sayılan yer, Aspendos Köprüsü’dür. M.S 4. yüzyıl başında Roma İmparatorluğu zamanında inşa edilen bu köprü, Cumhuriyet döneminde restore edilmiştir. Günümüze kadar gelen bu tarihi köprü Side’nin en önemli tarihi yerlerinden bir tanesidir.

2- Side Anfi Tiyatrosu

Side Anfi Tiyatrosu

Kemerli mekânlar üzerine inşa edilmiş olan Side Anfi tiyatrosu tarihi kalıntılar içerdiğinden, görülmesi gereken tarihi bir yapıdır.

3- Apollo Tapınağı

Apollon - Athena Tapınağı

Side’ye gittiğinizde harika fotoğraflar çekebilmek ve günbatımını seyretmek için ise, tarih kokan Apollo tapınağını ziyaret edebilirsiniz.

4- Manavgat Şelalesi

Side’ye gittiğinizde Side’nin en güzel yerleri arasında yer alan ve Türkiye’nin en güzel şelalelerinden olan Manavgat Şelalesi’ni mutlaka görmeniz gerekmektedir. Şelalenin çevresinde yemek yiyebilir ve nefis şelale manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede rafting ve piknik gibi çeşitli aktiviteler de yapabilirsiniz. Manavgat Şelalesi’nin civarında park yeri, büfe, tuvalet gibi ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok yer mevcuttur.Devamını Okuyun

5- Side Müzesi

Side Müzesi

Tarihi yapıları görmeye meraklıysanız, Side’ye gittiğinizde Roma döneminde inşa edilen Side Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Teşhir alanı genişleyen müzeyi ziyaret ederek, eski dönemlerden kalan tarihi eserleri inceleyebilirsiniz.

6- Eski kalıntılar

Side Eski kalıntılar

7- Plajlar ve havuz kulüpleri

Side Plajlar ve havuz kulüpleri

Doğası ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken bir bölge olan Side’de ince kumlu plajlar ve havuz kulüpleri de yer almaktadır. Dolayısıyla tatil yapmak isteyenler için iyi bir tercihtir.

8- Titreyen Göl

Titreyen Göl Side

Bölgenin en beğenilen tatil merkezi olan titreyen göle giderek, göl kenarında bulunan otellerde konaklayarak tatil yapabilirsiniz. Hafif bir rüzgar estiğinde suda oluşan titrek görüntü sebebiyle göle, titreyen göl adı verilmiştir. İçerisinde çok sayıda kuş ve Pekin ördeği bulunduran titreyen göl, yalnızca gölden ibaret değildir. Etrafında kıyafet mağazaları, bar ve kafeler de yer almaktadır.

9- Agora Hamamı

Side gezilerinizde Agora Hamamı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Arkeolojik araştırmalar yapmak için, eski dönemden kalan kalıntıları ve simgesel tarihi yerleri gezebilirsiniz.

10- Side Otelleri

Side Otelleri

Her yıl çok sayıda kişinin gittiği Side’de konaklama yapabileceğiniz pek çok otel bulunmaktadır. Side bölgesi otelleri ile de büyük ölçüde beğeni toplamaktadır.

Side’ye tatile gittiğinizde konaklama yapabilmeniz için, Side’de otel arayışına girmek durumunda kalırsınız. Hangi otelde konaklarsanız konaklayın, ihtiyacınız olan pek çok şeyi Side otelleri içerisinde bulabilirsiniz. Konaklama ve tatil amaçlı gelen misafirlerine iyi hizmet sunan çok sayıda Side otel yer almaktadır. Maya World Hotel, The Xanthe Resort&Spa, The Sense De Luxe Otel, Hane Sun Otel, Side Prenses Resort&Spa Hotel, Port River Hotel ve Victory Resort Hotel, Side bölgesinde konaklama yapabileceğiniz en popüler oteller arasında bulunmaktadır.

Bu oteller dışında da çok sayıda konaklama yeri bulunan bölgede bütçenize ve ihtiyacınıza uyacak yerler bulabilmeniz mümkündür. Tüm harika otellerin yanı sıra Side’nin otellerinin bir farkı daha oraya çıkıyor bu da Side Balayı Otelleri.

Side otellerinin hepsi, misafirlerini memnun edebilmek için, ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlamaya özen göstermektedir. Kalacağınız otel hakkında küçük bir araştırma yapmanız yararınıza olabilir. Her yıl çok sayıda tatilcinin tercih ettiği bu bölge, tarihi ve turistik yerleriyle ön plandadır. Bu amaçla gelen kişilerin ise en önemli ihtiyacı, konaklamadır. Konaklama için çok sayıda otel alternatifinin bulunması, ziyaretçilere geniş bir seçenek imkânı sunar.

1 Yorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.