Akçakese Köyü

Akçakese köyü, İstanbul’a 60 km mesafede bulunan, kumsalı ve temiz denizi ile dikkat çeken, sakin bir gün geçirmek isteyenlerin günü birlik ya da konaklamalı şekilde faydalanacakları bir yerdir. Temiz havası, yeşil bitki örtüsü gibi özelliklere sahip olan Akçakese, hem İstanbulluların, hem de şehir dışından gelenlerin rahat bir nefes almak maksadı ile geldikleri şirin bir bölgedir.

Şile gezilerinizde görülecek en güzel yerelere Şile gezilecek yerler yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Akçakese Köyü Konaklama? 

Şile Akçakese köyünde nerede kalınır diye soracak olursanız konaklama imkanı bulunmaktadır. Dileyenler günü birlik ziyarette bulunmakta, dileyenler ise hafta sonu ya da daha uzun süreli konaklama seçeneğini tercih etmektedir. Akçakese sahilinde bulunmakta olan Akkaya tatil ve kamp merkezi, konaklama ihtiyaçlarına 36 adet odası ile cevap vermektedir. Ağaç evler içinde yapılan konaklamalarda spor tesislerinden, restoranlardan yararlanmakta mümkündür.

Akçakese Köyünde Ne Yenir ?

Akçakese köyünde yer alan Akkaya tesislerinde, damak zevklerine hitap edebilecek özel zeytinyağı ile hazırlanmış meze çeşitlerinden tadabilir, ayrıca balık, tavuk ve et türü yiyeceklerden hazırlanmış yemek çeşitlerini de deneyebilirsiniz. Dileyen ziyaretçiler restoran imkanlarından faydalanır iken, dileyenler ise, ortak mutfaklarda mangal keyfine varabilirler.

Akçakese Köyü Resimleri

Akçakese Köyü Nerede?

Akçakese köyü, İstanbul’a 60 km mesafede, Şile ile Ağva yolu üzerinde yer almaktadır. Akçakese köyü, Şile’ye 17 km mesafede bulunmaktadır.

Nasıl Gidilir ?

Akçakese köyüne otobüs ile gidilecek ise, Şile Ağva arasında çalışmakta olan minibüslere binilmeli ve Akçakese’de inilerek sahile ulaşılmalıdır. Avrupa yakasından ve Fatih köprüsü üzerinden gelmek isteyenler ise, Şile istikametine yapılan yeni yolu takip etmeli ve bu istikametten Akçakese köyüne ulaşmalıdırlar. Köyden sahil şeridine olan mesafe 2 km’lik bir toprak yolu kapsamaktadır. Bu toprak yolun sonunda sahil şeridine ulaşmak mümkündür.

Haritası ve Konumu

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerler yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz