Singapur, Güneydoğu Asya’da yer almakta olan bir şehir devletidir. Oldukça modern bir şehir olan Singapur aynı zamanda zengin bir bölgedir. Gökdelenleri, metro hatları, lezzetli yemeklerİ, canlı gece hayatı, tropikal iklimi ve sahip olduğu cezbedici birçok noktasıyla dünyanın en popüler gezi yerlerinden biridir.

SİNGAPUR’DA GEZİLMESİ GEREKEN 5 YER

Çin Mahallesi ve Küçük Hindistan, hem gastronomik hem de alışveriş merkezleri, ülkenin inanılmaz etnik çeşitliliği, ikonik Singapur silueti ve daha bir çok cezbedici özelliği Singapur’a gezginleri mıknatıs gibi çekmektedir.  Bu büyüleyici ülkeye yolunuz düşerse  birçok yerin arasından mutlaka gitmeniz gereken 5 yeri sizler için derledik.

1)Marina Körfezi

Singapur’daki Marina Körfezi oldukça büyük bir dönüşüm geçirmiştir. Singapur Nehri girişindeki sakin bir su birimi olan bu alan şimdi bu küçük ülkenin dünyanın en lüks gezi yerlerinden biri haline geldiğini kanıtlayan en önemli örnektir. Burada Singapur’un en ikonik otellerinden, gökdelenlerine ve turistik yerlerinin bir kısmına tekne ile geziler düzenlenmektedir. Marina Bay, görülmesi gerekenler listesinin en başında gelmektedir. En iyi otellerden restoranlara, alışveriş merkezlerine, gece hayatı mekanlarına ve cazibe merkezlerine kadar tüm imkanları sunmaktadır. Marina Körfezi, Singapur’un turizm merkez üssü olduğu düşünülmektedir. Marina Bay, kentin ana ilgi noktalarının yanı sıra, Art Science Müzesi ve Marina Körfezi’ndeki Float gibi (dünyanın en büyük yüzen stadyumu) sayısız eğlence imkanı sunmaktadır. Eğer şehirde nerede kalacağınız konusunda bilgiye ihtiyacınız varsa Singapur’da Nerede Kalınır yazısını okuyarak rezervasyon yapabilirsiniz.

2) Körfez Bahçeleri

Körfez alanında yer alan büyük, renkli ve fütüristtik bir park olan Körfez Bahçeleri, oldukça farklı bir deneyim sunmaktadır. Bahçelerin üzerinde etkileyici bir gökyüzü deneyimi yaşayabilir, abartı boyutlardaki deniz kabuğu şeklindeki seralarda gezebilir, belki de hiç görmediğiniz ağaçları ve bitkileri görme fırsatı yakalayabilirsiniz Körfez Bahçelerinde. Hem çocuklar hem de büyükler tarafından yoğun ilgi gören bu alan körfez arazisinin 250 dönümünü kaplamaktadır. Bu güzel tasarlanmış yeşil alanı gördüğünüzde uzak durmak mümkün olmayacaktır. Canlı bitki hayatının keyfini çıkarmak ve şehir telaşından bir an kaçmak için mükemmel bir fırsat sunan Körfez Bahçelerini kaçırmamak gerekir. Her gece kitleleri büyüleyen 50 metre uzunluğundaki yapılardan parıltılı bir bir müzikal ışık gösterisi yapılmaktadır. Ana park alanı 09: 00-21: 00 saatleri arasında açıktır.

3) Çin Mahallesi

Eğer Çin’i ziyaret ettiyseniz ve sevdiyseniz Singapur’a geldiğinizde yolunuz mutlaka buraya düşecektir. Çin Mahallesi’ni gezmek Singapur’da yapılabilecek eğlenceli ve farklı bir deneyim olacaktır. Kreta Ayer, Telok Ayer, Tanjong Pagar ve Bukit Pasoh olmak üzere dört ana bölgeye ayrılmıştır. Ancak faaliyet merkezi, Smith ve Pagoda Sokakları etrafında oluşmaktadır. Çin Mahallesi, eski Hokkien tapınağı Thian Hock Keng’e, Sri Mariamman Hindu Tapınağı’na ve James Camii gibi restore edilmiş etnik ibadet yapılarında ve dükkanlardan çok daha fazlasını sunmaktadır. Küçük mağazalarından, otantik Çin yemeklerinden, parlak kırmızı fenerlere kadar, bu semte heyecan ve koşuşturma hakimdir. Ziyaretçilerin bölgenin önemini daha iyi anlayabilmesi için mahalle boyunca işaretler İngilizce, Japonca ve basitleştirilmiş Çince olarak kurulmuştur.

4) Singapore Flyer

Singapore Flyer, dünyanın en büyük gözlem çarklarından biridir. Üç katlı bir terminal binasının üzerine kurulmuş olan Flyer, 150 metre çapında, 165 metre yüksekliğinde ve saniyede 0.21m hızla yolculuk etmektedir. Belki de en ünlü olan London Eye’dan 30 metre daha uzundur. Eğer panoramik olarak Singapur manzarasına şahit olmak istiyorsanız mutlaka binmelisiniz. Sadece Singapur siluetini değil, Endonezya Bahreyn Adaları’na ve Malezya’nın Johor Boğazı’na kadar uzanan bir manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

5) Clarke Quay ve Nehir Kenarı Gece Hayatı

Eğer Singapur’un renkli gece hayatını yaşamak istiyorsanız, Singapur’un parti merkezi Clarke Quay’ı ziyatet etmelisiniz. Göz kamaştırıcı ışıklar, güzel insanlar ve yüksek sesli gece kulüpleri – bunlar Clarke Quay, Boat Quay ve Singapur Nehri boyunca yer alan konsept bar ve barların oluşumudur-… Başlangıçta Singapur Nehri boyunca ticaret merkezi olan Clarke Quay, günümüzde restoranlar, konsept barlar, perakende mağazalar ve rekreasyon alanlarının yer aldığı bir bölgedir. Şehrin en iyi barları, kulüpleri burada yer almaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz