PAYLAŞ

Japonya ve Çin ülkeleri, Uzakdoğu turu destinasyonları içerisinde en modern olan ve en bilindik ülkeleri. Her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Tokyo’da çok farklı yaşamları tanıma imkanı buluyor ve birbirinden ilginç kültürlerle ve insanlarla tanışıyorsunuz. Mimarinin ve teknolojinin baş döndürücü güzelliğiyle Tokyo’yu keşfetme zamanı geldi!

Vizesiz yurtdışı tur seçenekleri arasında Uzakdoğu’nun yeri ayrıdır. Bazı ülkelere prosedür gereği vize gerekirken bazıları içinse yalnızca pasaportunuza seyahat edebilmek imkanı bulunuyor. Uzakdoğu deyince her ne kadar akıllara Maldivler tatili, Tayland turları gibi seçenekler gelse de Tokyo, Uzakdoğu’nun yıldızı gibi duruyor tüm bu seçenekler arasında.

Dünyaca ünlü alışveriş bölgesi Ginza

Uzakdoğu turlarının gözdesi Tokyo

Japon iş dünyasının merkezi olarak adlandırılan Maranouçi’nin olduğu bölgenin batısında İmparatorluk Sarayı’nın olduğu Tokyo’da görmeniz gereken en önemli yerlerden biri ve dünyaca da ünlü olan Ginza’dır. Buradan dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve aradığınız her türlü eşyayı, teknolojik aleti bu bölgede bulabilirsiniz.

Gezilecek sayısız yer sizi bekliyor

Uzakdoğu turlarının gözdesi Tokyo

Tokyo turlarında şehrin mimarisinin de çok çeşitli olduğunu göreceksiniz. Meiji döneminden kalma beton evler, çelikten yapılmış gökdelenler ve tapınaklar buradaki gezinizde görebileceğiniz göze çarpan detaylardır. Tokyo gezilecek yerler listesinde olan en önemli noktalar ise; Tokyo Katedrali, Mainiçi Yayınevi, Milli Tiyatro ve Uluslar arası Ticaret Merkezi’dir. Şehirde birçok müze, üniversite ve kütüphane bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here